Havasına Göre Yer Seçin | Boarding Info

Written by 17:49 Araştırmalar, SEYAHAT

Havasına Göre Yer Seçin

Herkesin sevdiği hava şartları farklı. Kimi yağmuru seviyor, kimi rüzgardan kaçıyor. İşte güneşli günlerden yıldızlı gecelere en özel hava durumuna sahip yerler.
?EN İYİ SICAKLIK?
Güney Amerika ülkesi Ekvador, ebedi bir baharın yaşandığı yer. 70’lerin ortasından bu yana gündüz sıcaklıkları artış gösteriyor. Ekvatorda yer alması sebebiyle, hemen her gün aynı miktarda kaliteli güneş ışığı alabiliyorsunuz.
?EN GÜNEŞLİ?
Guinness Dünya Rekorları’na göre, Arizona’da yer alan Yuma, en güneşli şehir. Günde ortalama 11 saat kesintisiz güneş ışığı alıyor. Bu da yılda 4000 saatten fazla demek.
?EN AZ YAĞIŞ☂️
Namibia’nın liman kenti Swakopmund yıllık ortalama 2 santimetreden daha az yağış miktarı ile dünyanın en az yağış alan yeri durumunda.
?EN İYİ NEM?
İklim bilimciler yüzde 50 nispi nemin insan vücudu için ideal olduğunu söylüyor. (saçlarınızın kabarmadığı, cildinizin kurumadığı tatlı bir hava) Kıbrıs, havanın zaman zaman çok sıcak olduğu bir yer olsa da aldığı esintilerin de etkisiyle en iyi neme sahip yer durumunda
?EN İYİ KAR❄️
Kar seven biriyseniz, Japonya sizin yeriniz. Ülkenin coğrafi konumu, okyanus ile olan durumu, dağların pozisyonu ve kuzeydoğudaki soğuk havaya yakınlığı onu gezegendeki en karlı yerlerden biri haline getiriyor.
?EN TROPİKAL?
5.5 milyon kilometrekarelik yağmur ormanlarının yüzde 60’ını sınırları içinde bulunduran Brezilya, dünyanın en tropikal ülkesi olarak öne çıkıyor.
?EN AZ RÜZGAR?
Afrika’nın merkezinde bulunan Demokratik Kongo Cumhuriyeti sahip olduğu ortalama en düşük rüzgar hızı ile dünyanın en dingin ve durağan havasına sahip
?EN YILDIZLI GÖKYÜZÜ?
En çok yıldıza sahip gökyüzüne ulaşmak için Batı Afrika sahillerine gitmek gerek. İspanya’nın Kanarya Adaları’nda yer alan Caldera de Taburiente Ulusal Parkı’ndaki Roque de los Muchachose Gözlemevi, bulundurduğu üst düzey teleskopu ile dünyanın en yıldızlı gökyüzünü gözlemlemeniz için birebir.
?EN TEMİZ HAVA?
İzlanda’nın, düşük nüfus yoğunluğu ve ormanlarının bolluğu adeta doğal hava filtreleri gibi davranıyor. Hava kirliliği konusundaki sıkı düzenlemeler de onunla birleşince dünyanın en temiz havası ortaya çıkıyor.

Sydney Australia

(Visited 19 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info