İçinde Spor Salonu Olan Havalimanları

İnternet hayatımıza girmeden önce, uçakla seyahat edecek bir yolcu, eğer özel yolcu salonlarından birine girme hakkı yoksa, terminal içinde kendisine oturacak bir yer bulup, uçuş saatinin gelmesini beklerdi. Zamanla insanların talepleri de değişti. Uçuşarı arasında uzun bekleme süresi olan ve formunu korumak isteyen yolcular için, düyanın dört bir yanındaki birçok havalimanında, spor salonları ve yüzme havuzları bulunuyor. Bağlantılı uçuşunuzu beklerken veya uçuştan önce, terminalde spor yapmanın iyi bir fikir olduğu en iyi havalimanlarını derledik…

Doha Hamad Uluslararası Havalimanı (DOH)

Katar’ın dünyaya açılan kapısı ve Qatar Airways’e ev sahipliği yapan Hamad Uluslararası Havalimanı (DOH), Avrupa ile Asya arasındaki uçuşlarda, yolcuların aktarma yapması için, dünyanın en gözde havalimanlarından biri durumunda. Oryx Airport Hotel’in dördüncü katında Vitality Wellbeing & Fitness Center isimli bir spor salonu bulunuyor. Bu son teknolojiyle donatılan tesis, bağlantılı uçuşu bulunan yolculara bekleme yaptıkları dönemde spor yapma şansı sunuyor.

Havaalanı mağazalarının yakınında konumlanan bir asansörlerle erişilen Vitality Wellbeing & Fitness Center’da 25 metrelik yarı olimpik bir yüzme havuzu, jakuzi, tam donanımlı bir spor salonu, iki squash kortu ve bir golf simülatörü bulunuyor. Spor salonu ve havuz, otel misafirleri için ücretsiz. Ancak transfer yolcuları tarafından 48 Dolar’lık bir ödeme karşılığında kullanılabiliyor. Çalışma saatleri her gün 06:00 ile 02:00 arasında…

Dubai Uluslararası Havalimanı (DXB)

Orta Doğu üzerinden aktarma yapan yapan yolcular için, beklerken egzersiz yapmak üzere spor salonu bulunduran bir başka favori tercih ise ubai Uluslararası Havalimanı’nı (DXB). Terminal 3’te yer alan G-Force Health Club, bünyesinde yüzme havuzu, jakuzi, sauna, egzersiz makineleri ve serbest ağırlıklar bulunduruyor.

Tesiste ayrıca duşlar ve ücretsiz duş jeli, şampuan, saç kremi ve havlular bulunuyor. Günün 24 saati açık olan G-Force Sağlık Kulübü’ne giriş için, saat başı 13 Dolar ödemeniz gerekiyor.

Singapur Changi Havalimanı (SIN)

Dünyanın en iyi havalimanlarından biri olarak kabul edilen Singapur’un Changi Havalimanı (SIN), sahip olduğu birçok tesis sayesinde, yolcularına spor yapma imkanı da sunuyor. Ambassador Transit Lounge, Terminal 3’te, sinema salonunun yanındaki asma katta yer alıyor.

Yolcular, burada her türlü cihaz ile donatılmış bir spor salonu bulabilir. Salonda ayrıca antrenman sonrasında tazelenmek için duşlar da bulunuyor. Changi Havalimanı’nın spor salonunda iki saatlik bir spor yapmanın bedeli 28,25 SGD yani 21,57 Dolar.

Chicago O’Hare Uluslararası Havalimanı (ORD)

Chicago O’Hare Havalimanı, ABD’nin en işlek meydanlarından biri durumunda. ORD’den aktarma yapacaksanız ve uçuşunuzdan önce egzersiz yapmak istiyorsanız, gidilecek yer Hilton Sağlık Kulübü ve Yoga Odasıdır. Hilton Chicago O’Hare Airport Hotel’in içinde, Terminal 2’nin tam karşısında yer alan spor salonunda havuz, sauna, kardiyovasküler makineler ve ağırlık ekipmanları bulunuyor. Pazartesiden Cumaya 05:00-22:00 saatleri arasında açık olan Hilton Health Club ve Yoga Odası’na günlük giriş ücreti 20 Dolar artı vergi şeklinde belirlenmiş.

Vancouver Uluslararası Havalimanı (YVR)

Kanada ile Asya arasında seyahat eden insanlar için popüler bir aktarma havalimanı Vancouver Havalimanı’nda aktarmalı uçuş sırasında veya uçuşunuzdan önce spor yapmak isterseniz, en uygun yer Fairmont Hotel Health Club’dır. Fairmont Hotel Health Club’da yüzme havuzu, Peloton bisikletler, koşu bantları ve çeşitli ağırlıklar bulunuyor. Spor salonu, 09:00-21:00 saatleri arasında açık ve üç saati 30 USD’dir.

adbanner