İş Garantili Havayolu Bilet Satış Personeli Eğitimi

Turizm sektöründe, havayolu biletleme personeli alanında yaşanan acil personel ihtiyacı nedeniyle, TÜRSAB Akademi çatısı altında, Amadeus, Sabre ve Travelport firmalarının iş birliği ile yeni personel yetiştirmeye yönelik “Havayolu Bilet Satış Personeli Yetiştirme ve İstihdam Programı” tanıtıldı.

2 aylık periyotlar halinde düzenlenecek eğitim programına, sektördeki biletleme personeli açığı bitene kadar devam edileceği açıklandı. İstanbul’da başlatılacak biletleme eğitimlerinin, ilerleyen dönemlerde Ankara, İzmir ve Antalya’da da devam etmesi hedefleniyor. Havayolu Bilet Satış Personeli Yetiştirme ve İstihdam Programı ile bu alandaki açığın kısa sürede kapatılması bekleniyor.

TÜRSAB Akademi’nin Havayolu Bilet Satış Personeli Yetiştirme ve İstihdam Programı başlıyor

Programa Katılım Koşulları

Başvuruların online olarak yapılacağı programa katılabilmek için gerekli şartlar şöyle:

  • Lise, ön lisans ya da lisans mezunu olmak
  • Herhangi bir seyahat acentesinde çalışmıyor olmak ya da halihazırda biletleme personeli olarak çalışmıyor olmak
  • Daha önce Amadeus, Sabre, Travelport firmalarına ait bir GDS programı sertifikasına sahip olmamak

Kursa katılan, eğitimini başarıyla tamamlayıp sınavı geçen bütün kursiyerlerin işe yerleştirileceği Bilet Satış Yerleştirme ve İstihdam Programı’na, 30 Ağustos 2022 tarihine kadar, TURSAB Akademi’nin web sitesinden online olarak başvurulabilecek.

2 bin 500 kişiye istihdam sağlanması hedeflenen program kapsamında, işe başlayacak personelin maaşlarının 10 bin TL ile 20 bin TL arasında olması öngörülüyor.

adbanner