İstanbul Havalimanı Kulesi Türk Bayrağı Renklerine Bürünecek

İGA İstanbul Havalimanı’nın Hava Trafik Kontrol Kulesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nde kırmızı-beyaz ışıklandırma ile aydınlatılarak Türk Bayrağı’nın renklerine bürünecek. Havalimanı ayrıca “Türkiye Yüzyılının Kahramanları” isimli 15 Temmuz temalı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor.

Bölgenin en önemli küresel aktarma merkezi ve Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olan İGA İstanbul Havalimanı, millî değerlerine de sahip çıkmayı sürdürüyor. Bu yıl da 15 Temmuz’u özel etkinliklerle anacak olan havalimanı, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nde, Hava Trafik Kontrol Kulesi’ne özel ışıklandırma yöntemiyle, Türk Bayrağı’nın renkleri yansıtılacak.

Havalimanında 15 Temmuz Özel Sergisi

 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü vesilesiyle, İGA İstanbul Havalimanı milletimizin yazdığı şanlı demokrasi zaferine dair fotoğrafların yer aldığı “Türkiye Yüzyılının Kahramanları” sergisine de ev sahipliği yapıyor. Sergide, hayatını kaybeden şehitlerin anısına, 252 adet 15 Temmuz logolu görsel yer alıyor. 15 Temmuz Derneği’nin destekleriyle düzenlenen ve 13 Temmuz 2023 Perşembe günü açılışı yapılan sergi, 20 Temmuz 2023 Perşembe gününe kadar giden yolcu katında misafirlerin ziyaretine açık olacak.

İGA İstanbul Havalimanı CEO’su Kadri Samsunlu

Serginin açılış töreninde konuşan İGA İstanbul Havalimanı CEO’su Kadri Samsunlu, “Türk milletinin, millî irade ve demokrasiye olan inancını en güçlü şekilde yansıtan o geceyi ‘unutmamanın’ ve gelecek nesillere aktararak ‘unutturmamanın’ görevimiz olduğuna inanıyoruz. Bu vesileyle 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nde, ülkemiz için canlarını fedakârca ortaya koyan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

adbanner