İstanbul'da Kaçamak Önerileri | Boarding Info

Written by 00:51 Öneriler, SEYAHAT

İstanbul’da Kaçamak Önerileri

SHCHIPKOVA ELENA – FOTOLIA

İşte İstanbul ve civarında haftasonu tatilini değerlendirebileceğiniz bir kaç alternatif:

Yakın Yerlere Ne Dersiniz❓
Şile, Ağva, Riva, Kınalıada, Büyükada, Kumburgaz, Heybeliada, Selimpaşa, Kilyos ve Burgazada… İster tüm gün denize girip, güneşin tadını çıkarın, isterseniz 1-2 gece konaklayın.

Doğayla Bütünleşmek mi❓
Polonezköy, Belgrat Ormanı, Atatürk Arboretumu, Ballı Kayalar Tabiat Parkı’nda yemyeşil bir doğada yürüyüşe çıkabilirsiniz. Kahvaltılıkları yanınıza alıp güzel bir piknikle güne başlayabilir, sonra da doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Kıyı Köylerini Keşfedin❓
Poyrazköy, Anadolufeneri, Rumelikavağı, Garipçe İstanbul’un halen en şirin ve keşfedilmeyi bekleyen köyleri. Sabahtan akşama keyifli vakit geçirebileceğiniz bu köyler, bedeninizi de ruhunuzu da dinlendirecek.

Havuz Keyfi❓
İstanbul’da hizmet veren havuz ve aqua parklarda çocuğunuzla ve sevdiklerinizle eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

Bisiklet Turu❓
Caddebostan sahili veya Adalar bunun için en uygun yerler. Avrupa Yakası’nda; Florya-Yeşilköy bisiklet yolu, Haliç-Balat, Bakırköy-Zeytinburnu, Ortaköy-Bebek sahil şeritleri de uygun.

Tarihe Doyabilirsiniz❓
Yedi tepeli İstanbul’un zengin tarihini keşfetmek isterseniz, Tarihi Yarımada’dan başlayabilirsiniz. Eğer hala ziyaret etmediyseniz, Miniatürk’ü de programınıza ekleyebilirsiniz.

Ailece Tema Parkları❓
Vialand ve İstanbul Akvaryum gibi tema parkları ailece güzel vakit geçirebileceğiniz yerlerden.

Hayvanları Ziyaret Edin❓
İstanbul’a en yakın hayvanat bahçesi olan Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı Darıca’nın hayvan severlere kapıları açık.

Polonezköy’de At Binin❓
4 mevsim kendine özgü güzellikleriyle öne çıkan Polonezköy’de atlı spor kulüplerini ziyaret ederek, gününüzü farklılaştırabilirsiniz.

 

(Visited 126 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info