Japan Airlines’ten First Class Yolculara Havyar Sürprizi

Japan Airlines, first class yolcuların kullandığı özel yolcu salonlarında havyar sürprizi yapmaya başladı.

Japan Airlines, 1-30 Eylül 2023 tarihleri arasında, Tokyo Haneda Havalimanı (HND) ve Tokyo Narita Havalimanı’ndaki (NRT) first class özel yolcu salonlarını (Lounge) kullanan yolculara yönelik özel bir jest yapacak. Havayolu, miktarları sınırlı olsa da konuklarına 1983 SUSHI CAVIAR (havyar) ve J CAVIAR VODKA sunacak.

Her iki ürün de Japonya’nın Miyazaki Eyaletinde üretiliyor. Beyaz mersin balığından yapılan havyar, benzersiz bir Japon lezzetine sahip olmasıyla biliniyor. Soya sosu ve kaya tuzu ile tatlandırılıyor ve havyarın orijinal zenginliğini ve soya sosunun umamisini ortaya çıkaracak şekilde olgunlaştırılıyor. Havyar, yaklaşık dört gramlık bir kavanozda servis edilecek ve yanında somon, prosciutto, crème fraîche, kırmızı soğan ve blini eşlik edecek.

Votka ise havyarın ideal tamamlayıcısı olacak şekilde, özel olarak servis edilecek.

Oneworld özel yolcu salonu erişim kurallarına uygun olarak, Japan Airlines’ın first class lounge’ları da  yalnızca oneworld first class yolculara değil; aynı zamanda üst düzey oneworld Emerald üyelerine de açık. Bu salonlar oneworld Emerald üyelerinin erişim hakkına sahip olduğu en iyi lounge’lardan bazıları olarak biliniyor.

Bir özel yolcu salonunda dönemsel olarak da olsa yüksek kaliteli ürünlerin sunulmaya başlaması önemseniyor. Japan Airlines da bu konuda zaman zaman harika işler yapıyor. Özel yolcu salonlarının, yolcularına sınırlı süreli işbirlikleri kapsamında sunduğu bu üst düzey hizmetler yolcular için uçuş deneyimini çok daha eğlenceli hale getiriyor.

Japan Airlines’ın bu hamlesi, sadece harika havyar ve votka ikram etmesi anlamına gelmiyor. Aynı zamanda Japonya’da üretilen iki ürünün de dünyaya sergilemesinin güzel bir yolu haline geliyor. Yani bu işbirlikleri hem havayolu hem de tedarikçiler için bir kazan-kazan fırsatı anlamına geliyor.

Gökyüzünde yolcularına sınırsız havyar keyfi sunmaya başlayan ilk havayolu ise Dubai merkezli Emirates olmuştu.

adbanner