Uçakta Sınırsız Havyar İkramı Yapan Havayolu

Dubai merkezli havayolu Emirates, uçak içi ikramları ile ilgili yeni uygulamasını hayata geçirdi. Buna göre Emirates, first class sınıfında uçan yolcularının “uçak içi yemek servisinin bir parçası olarak, sınırsız porsiyon İran havyarının tadını çıkarabileceklerini” duyurdu. Peki bu ne anlama geliyor?

Havayollarının first class sınıfında seyahat eden yolcular, ödedikleri bilet parasının karşılığı olarak, havayolunun kendilerine bazı lüksler sunmasını bekliyor. Bu beklentilere harika bir şampanya ve havyar da dahil.

Havyar, bilindiği üzere oldukça pahalı bir yiyecek. First class kabinde yolcularına havyar ikram eden havayollarının tamamının, bu hizmet ile ilgili çeşitli politikaları var. Çoğu havayolu, yolculara yalnızca bir porsiyon havyar ikram edilmesi konusunda katı bir politika uyguluyor. Bu kapsamın dışında kalan havayolları ise diğer yolcuların tercih etmemesi halinde, eğer fazladan havyar kalırsa, mürettebatın takdirine bağlı olarak, talep eden diğer yolculara fazladan havyar ikram edilmesine izin veriyor. Yani kısaca gökyüzünde havyar oldukça önemli bir konu.


İlgili Haber | First Class Yolcu İçkisini Ekonomi Yolcusu ile Paylaşabilir mi?


Emirates, normalde first class sınıfında seyahat eden yolculara, isteğe bağlı yemek menüsü sunuyor. Yani (teoride) yolcu, seyahat boyunca istediği kadar ve istediği sıklıkta sipariş verebiliyor. Emirates’in uzun mesafeli rotalarının büyük çoğunluğunda first class menüsünde havyar bulunuyor. Uzun bir süre, uçağa yüklenen havyarın ne kadarının yolcuya servis edileceği de tamamen mürettebatın takdirine bırakılmıştı.

Havayolu, first class yolcuların havyardan ne kadar keyif aldığını anlamış olacak ki yakın zamanda bu konudaki politikasını çok daha cömert hale getirdi. Emirates’in artık, yeterli olması koşuluyla, uçuşta birden fazla havyar talebinin karşılanmasına yönelik resmi bir uygulama başlattı. Bu gelişme, uçuş boyunca birden çok kez havyar talep edebileceğiniz anlamına geliyor.

Emirates, uçaktaki her first class yolcu için, standart olarak uçağa üç kutu havyar yüklenecek şekilde, ikramın tedariğini büyük ölçüde artırdı. Yani, havyar kutuları uçağa yüklenen ikram döngüsüne katılacak. Seferden kalanlar diğer uçuşlara aktarılacak. Yani Emirates, uçağa yüklenen tüm havyarın tamamının tüketilmesini beklemiyor gibi görünüyor.

First Class’ta Havyar Haricinde Başka İyileştirmeler de Var

Emirates, first class sınıfındaki ikramlara “sınırsız” havyar eklemekle kalmayıp, diğer ikramlar için de bazı iyileştirmeler yapmak üzere harekete geçti.

Yolcuların, Emirates ICE (uçak içi eğlence sisteminin) keyfini çıkarırken çeşitli atıştırmalıkları sipariş edebilecekleri first class sınıfında “Cinema in the Sky” konseptini de hayata geçiriyor. Bu konsepte ıstakoz, karides kokteyli, tuzlu patlamış mısır ve çok daha fazlası dahil edildi.

Emirates’in First Class yolcularına sunduğu ‘Cinema in the Sky’ konsepti

Emirates, first class yolculara, çok sayıda tatlının yanında, hurmalardan çikolataya kadar çok zengin ürünleri içeren yeni bir şeker kutusu da sunuyor.

1 Eylül 2022 itibariyle, Emirates ayrıca moqueca soslu tavada kızarmış somon, karides creole, portakallı kekik jus ile kavrulmuş ördek göğsü, buğulanmış brokoli gibi yemekleri de first class menülere dahil etti.

Son olarak, Emirates ayrıca first class sınıfında, yolcularına yeni bir vegan menü sunacak. Ana yemek menüsü, tavada kavrulmuş kral istiridye mantarıdan vanilyalı muhallebiye kadar çok zengin yiyecek ve tatlılarla zenginleştirilmiş.

Emirates, çok uzun zamandır first class sınıfında seyahat eden yolcuların tüketim alışkanlıklarını çok yakından takip ediyor ve sunduğu ikramları sürekli olarak güncelliyor. Bunun amacı da maliyetleri düşürmek değil, yolcuların seyahat deneyimini geliştirebilmek gibi görünüyor.


İlgili Haber | Uçak İçi İkram Hizmetlerinde Yeni Trendler

adbanner