Japon Havayolları’ndan Olimpiyatlara 50 Bin Bedava Bilet

Baştan söyleyelim: Kazananlar Tokyo’ya gitmeyecek!

Japon Havayolları (Japan Airlines) gelecek yaz ülkede düzenlenecek 2020 Olimpiyat Oyunları kapsamında, 50.000 uluslararası ziyaretçiye ücretsiz gidiş-dönüş uçak bilet verecek. Kampanya kapsamında şanslı kişiler bu haklarını ülkenin başkenti Tokyo uçuşlarında kullanamayacak.

Tokyo 2020 Olimpiyatları sırasında, başkent dışındaki şehirlerde turizmi güçlendirmek için böylesi bir projeye imza atan Japan Airlines, kampanya sonunda kazanan şanslı yolcularını, ülkenin daha az ziyaret edilen şehirlerine ücretsiz uçuracak. Ancak kazananlar uçacakları destinasyonları kendileri seçemeyecek.

İlgili Haber | Japan Airlines’ın Tarihinin İlk Airbus Uçağını Filosuna Kattığı Töreni Toulouse’da Takip Ettim 

Havayolunun web sitesinde kampanya başladığı an; katılımcılar başvuru formlarını doldururken; karşılarına çıkacak dört olası varış destinasyonu arasında seçim yapacak. Şansını artırmak isteyen gezginler farklı şehir kombinasyonlarını görmek için birden fazla defa formu doldurabilecek. Olimpiyat oyunlarının tarihleri ile de örtüşecek kampanya kapsamında; seyahat süresi 1 Temmuz-30 Eylül arasında seçilebilecek.

Başvuru esnasında, katılımcıların kalkış şehrini, seyahat tarihini, seyahat edenlerin sayısını (dört kişiye kadar grup seyahati mümkün) ve günün hangi saatinde uçmak istediklerini belirtmeleri gerekiyor. Başvurunun geçerli olması durumunda, kazananlar üç gün içinde havayolundan bir e-posta alacak ve kendilerine kazandıkları ücretsiz seyahatin detayları bildirilecek.

Katılmak için, başvuru sahiplerinin Japan Airlines sadakat programı (JAL Mileage Bank) üyesi olması gerekiyor. Bu nedenle Şubat ayının sonunda başlayacak yarışma öncesinde siz de hemen kaydolun. Kampanya, sadece Japonya dışında bir ülkeden sadakat programına kayıtlı olanlara açık olacak.

2020 Tokyo Olimpiyatları, 24 Temmuz-9 Ağustos arasında düzenlenecek ve Paralimpik Olimpiyatları ise 6 Eylül’e kadar devam edecek. Japon hükümeti, bu yıl sadece olimpiyat oyunları için 10 milyon insanın ülkeye geleceğine inanıyor.

Muhammed YILMAZ

adbanner