Japonya'nın En Yeni Havayolu: AirJapan | Boarding Info

Written by 18:42 EN'LER - İLK'LER, Havacılık

Japonya’nın En Yeni Havayolu: AirJapan

Star Alliance üyesi Japon havayolu grubu All Nippon Airways (ANA) Ekim 2020’de, bünyesinde yeni bir uzun mesafeli uçuşlar yapan havayolu kurma planlarını ilk kez açıkladı. Yeni havayolu ile ilgili çok daha fazla detay ise geçtiğimiz günlerde duyuruldu.

All Nippon Airways’in yeni havayolu AirJapan ile ilgili bilmeniz gerekenler

  • AirJapan, Şubat 2024’te operasyonlarına başlayacak. Önce Güneydoğu Asya’ya uçacak; ardından uçuş ağını genişletecek.
  • AirJapan, Boeing 787-8 uçakları ile operasyon yapacak.
  • AirJapan, “sürdürülebilir büyüme ve daha geniş müşteri tercihleri yelpazesine hızlı bir yanıt verme becerisi” amaçlayan ANA için, dönüşüm planının parçası olarak piyasaya çıkacak.
  • AirJapan, full servis hizmet veren veya düşük maliyetli bir havayolu olmayacak. Bunun yerine, Japon tarzı fikirler ve kaliteyi yolcularına sunarken, her iki opsiyonun en iyilerini özelliklerini birleştirecek.
  • AirJapan’ın sloganı “Özenli Uçun” olarak belirlendi. Bu slogan, havayolunun yolcularına karşı, ilgili, düşünceli ve nazik yaklaşımını ifade ediyor.
  • AirJapan ismi, havayolunun Japon olduğunu dünyanın dört bir yanındaki insanlara iletmek ve yolcularına, havayolunun “Japon kalitesini” sunduğunu hatırlatmak için seçildi.
  • Fiyatlandırma, düşük maliyetli havayollarına benzer olacak. Ancak havayolu kabinde, tüm yolcular için konforlu bir alan sağlayacak.

AirJapan 787 Uçaklarında Sadece Ekonomi Sınıfı Olacak

AirJapan şimdi Boeing 787-8’leri için kabin iç mekanlarını ortaya çıkardı. Jetler, premium kabin olmaksızın 324 ekonomi koltuğuna sahip olacak. Koltuklar 32″ perdeye sahip olacak ve Japon suni derisinden yapılacak. Her koltukta USB-A ve USB-C bağlantı noktalarının yanı sıra tablet tutucular bulunacak. Ancak bunun dışında koltuk arkası eğlencesi olmayacaktır.

AirJapan, filosundaki Boeing 787-8 uçaklarının kabin iç mekanlarına ait görselleri paylaştı. Uçaklar, 324 ekonomi koltuğu ile donatılacak. Koltuklar, 32″ diz mesafesine sahip olacak ve Japon suni derisiyle üretilecek. Her koltukta USB-A ve USB-C bağlantı noktalarının yanı sıra tablet tutucular da bulunacak. Ancak koltuk arkasında, uçak içi eğlence sistemi olmayacak.

AirJapan, uçak içinde yiyecek – içecek satışı gerçekleştirecek. Belirli ücret karşılığında önceden yemek rezervasyonu yapılabileceği gibi, uçakta yemek ve atıştırmalıklar da satın alınabilecek. Uçak içi ikram menü seçenekleri, bu yıl içinde, biletler satışa çıktığında duyurulacak.

AirJapan Kabin Ekibi Üniformaları

AirJapan, bünyesinde çalışacak olan uçucu ekibin üniformalarını da açıkladı. Üniformaların, markanın temel değeri olan “herkese karşı nezaket”i somutlaştırdığı duyuruldu. Üniformalar, sınırsız bir tasarıma sahip.

AirJapan kabin ekibi üniformaları

Cinsiyet ayrımı gözetmeyen seçenekler de dahil edilerek, koordinasyonda farklılıklar sağlayarak, çeşitli ve kapsayıcı bir işgücünü teşvik ediyor. Kabin görevlileri, etek veya pantolon giyme seçeneklerine sahip olacak. Ayrıca spor ayakkabı veya deri ayakkabı seçenekleri de bulunuyor.

AirJapan Boarding Müziği

AirJapan’ın uçağa binişte kullanılacak olan boarding müziği de operasyonlara başlamadan önce duyuruldu. Boarding müziği, bestecisi Noel Hiyamizu tarafından şu şekilde tarif ediliyor:

“ Japon ve Batı enstrümanlarını birleştiren bu müzik, geleneksel hislerle, taze ritimlerin ürettiği modern hava arasında tezat oluşturuyor. Shakuhachi ve Koto tarafından üretilen klasik Japon sesleri, Batılı enstrümanlar ile tamamlanıyor ve yeni bir yolculuğun başlangıcını kutluyor. “Ai” ismi, Japonca’da “indigo”, “aşk”, “buluşmalar” ve “karşılaşmalar” gibi geniş bir anlam yelpazesini de kapsıyor.”

AirJapan Boarding Müziği
(Visited 15 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info