Kabin Memuru Tuvaletteki Görevlinin Dişlerini Yaptırdı

Bazı yaşanmışlıklar ve yolculuk hikayeleri, bu dünyada hala iyi insanların var olduğunu hissettiriyor. Kabin memuru Prieska Outland, Charlotte Havalimanı’nda tuvaletleri temizleyen görevli bir kadına rastladı. Konuşurlarken, maskesinin altında dört eksik dişi olduğunu ve onların yerine diş yaptırmak için para biriktirdiğini öğrendi. Kadın, dişleri için ihtiyacı olan paranın sadece %4’üne sahipti. Outland, kalan parayı dişçiye ödedi.

Prieska Outland, olayı şöyle anlatıyor:

”Charlotte’ye indim ve havaalanından çıkarken tuvalete girdim. Kabinlere girişi engelleyen uyarı levhaları gördüm. Kendi kendime, ne yapmam gerektiği konusunda kısa süre düşündüm. Eve kadar idare edebilir miydim yoksa kabine girmeli miydim? Girmeye karar verdim.”

Bunun üzerine tuvalette kabinleri temizleyen görevli kadın, Outland’a “uyarılara aldırmayın” şeklinde imalı bir sitemde bulundu. Outland, temizlik görevlisine, uyarıda “KAPALI” değil “DİKKAT ISLAK ZEMİN” yazdığını söyledi.

Görevli kadın:“Bu uyarının, tuvaletin kapalı olduğu anlamına geldiğini” belirtti. Outland, kadından özür diledi. Ancak daha fazla dayanamayacağını söyleyerek kendisini kabine attı.

Temizlikçi kadın “bu tuvaleti bugün 3. kez temizlediğini, insanların kabinleri çok kötü kullandığını” söyledi. Outland, kabinden çıktıktan sonra temizlik görevlisine 20 Dolar bahşiş verdi. Bu beklenmedik jest karşısında gözleri dolan kadın, Outland’a teşekkür etti ve gözyaşları içinde, “Bu gerçekten bir nimet. Çünkü bu parayı gerçekten ihtiyacı olan birine verdin. Dişlerimi yaptırmak için para biriktiriyorum. Az önce 4 ön dişimin tamamını çektirdim” diyerek maskesini indirdi. Dişlerini yaptırmak için biriktirdiği 41 Dolar’ının artık 61 Dolar olmasının verdiği mutluluğu anlattı.

Outland, kadının 20 Dolar karşılığında yaşadığı sevince çok şaşırdı ve toplam ne kadar biriktirmesi gerektiğini sordu. Aldığı yanıt 1071 Dolar‘dı.

İçinden bir ses bu parayı ödemesi gerektiğini söyledi. Ancak önce durumu teyit etmeliydi. Bu yüzden kadının adını sordu ve diş hekiminin iletişim bilgilerini aldı. Havaalanından çıktıktan sonra, olayı doğrulamak için diş hekimini aradı ve ödemenin tamamını yaptı. Sonra da haber vermek için temizlik görevlisi kadını aradı.

Ödemenin yapıldığını ve randevu oluşturmak için diş hekimini araması gerektiğini söylediğinde, temizlikçi kadın duruma inanamadı ve gözyaşlarına boğuldu. Bunu Outland’a nasıl geri ödeyebileceğini sorduğunda aldığı yanıt ise gülümsemeye devam etmesinin yeterli olduğuydu.

Kabin memuru Outland, aynı zamanda aktris, zumba eğitmeni ve bir emlak yatırımcısı. Aynı zamanda havayolu çalışanları için çeşitli ürünler tasarlayan bir girişimci. Ama insanları mutlu etmeyi seven biri olduğu da kesin…

adbanner