Kabin Memuru Yolcunun Bebeğini Emzirdi

Filipinler’in milli havayolu Philippines Airline’nin geçtiğimiz günlerdeki uçuşlarından birinde çok ilginç bir olay yaşandı. Uçuşta görev yapan kabin görevlilerinden biri gönüllü olarak yolculardan birinin bebeğini emzirdi.

Kabin görevlisi yaptığı bu benzeri görülmemiş iyilik ve hizmet anlayışı sebebiyle internette adeta fenomen oldu.

Patrisha Organo, kendi Facebook hesabı üzerinden bu ilginç olayı detaylı ve fotoğraflı bir şekilde anlattı. Uçuşunun herhangi bir sorun yaşanmadan rutin bir şekilde başladığını anlatan Organo, kalkışın ardından, yolculardan birinin bebeğinin güçlü bir şekilde ağlamaya başladığını söylüyor.

“Anneye yaklaştım ve her şeyin yolunda olup olmadığını sordum ve eğer açsa onu emzirmesi gerektiğini söyledim” diye anlatan Organo, ardından annenin mahcup bir şekilde sütünün kesildiğini ve onu besleyemediğini söylediğini aktarıyor. Diğer yolcuların  ağlayan minik bebeğe bakmaya geldikleri ve kimi yolcuların da bundan rahatsızlık duyduğunu aktaran Organo o sırada ilginç bir formülü hayata geçirmeye karar veriyor.

Kendisi de yaklaşık bir yaşında kız çocuğu annesi olan Patrisha Organo, yapılabilecek tek şeyin ona kendi sütünü vermek olduğunu anlayıp ağlayan bebeğin annesine bu teklifte bulunuyor.

Bebeğin oldukça acıkmış olduğunu paylaşan Organo, kendisi bebeği emzirirken aynı zamanda annesinin gözünden okunan rahatlamanın net olarak fark edildiğini aktarıyor. Bebeği uyuyana kadar emzirmeye devam eden kabin memuru, daha sonra onu koltuğuna geri götürüp annesine teslim etmiş. Organo, bu hareketi karşısında anneden aldığı içtenlikli teşekkürü unutamayacağını ekliyor.

Organo’nun facebook paylaşımı, dünyanın her yerinden özellikle anneler ve gezginler arasında ciddi bir yankı uyandırdı. Şu ana kadar, post 184 binden fazla beğeni, 9 bine yakın yorum ve 40 bine yakın paylaşım aldı.

Havadaki bu anne dayanışması gökyüzünün güzellikleri arasında yerini aldı.

adbanner