Kız Arkadaşlarını Etkilemek İsteyen Sahte Pilot Yakalandı

20 yaşındaki bir genç, kız arkadaşlarını etkilemek için Air India’da görev yapan bir pilot gibi davrandı. Sosyal medyada çok sayıda fotoğraf paylaştı. Tahmin edileceği üzere birden fazla kız arkadaşı vardı. Ancak en sonunda yakayı ele vermekten kurtulamadı. Sahte pilot için hikayenin sonu mutsuz bitti.

21 Ağustos 2023 Pazartesi günü, pilot üniforması giymiş şekilde, Air India’nın bir iç hat uçuşunda yolculuk yapmak üzere Vadodara Havaalanına (BDQ) gelen 20 yaşındaki Rakshit Mangela, Air India’da görev yapan bir pilot olduğu yalanını söylediği için havaalanında tutuklandı. 

Genç adamın, uçuş ekibine kendisinin de Air India’da pilot olduğunu söylemesi onları şüphelendirdi. Havaalanı güvenlik personeli olaya müdahale etti ve genç pilota bazı sorular sordu. Sorular karşısında terleyen Mangela, havaalanı yer hizmetleri konusunda eğitim almak için bir kursa katıldığını ancak pilot olmadığını itiraf etti. Polis tarafından sorguya alınan adam, kız arkadaşlarını etkilemek için sık sık pilot üniforması giydiğini söyledi. Hikayeyi inandırıcı kılmak için de özellikle uçak içinde üniformayla poz vermeyi tercih ettiğini belirtti.

Sahte pilotun havalimanında el konulan eşyaları arasında, uçuş emniyeti kılavuzlarının bulunduğu ve cep telefonunda da pilot üniformasıyla çekilmiş birçok fotoğrafının olduğu ortaya çıktı.

Rashit Mangela, Ahmedabad, Rajkot ve Mumbai’de farklı kız arkadaşları olduğunu iddia etti. Yakalandığı gün de kız arkadaşlarından biriyle buluşmak için yapacağı seyahat nedeniyle uçağa binmişti.

Sahte pilot, sorgusunun ardından polis tarafından serbest bırakıldı ve ailesinin yanına döndü. Kötü haber ise, serbest bırakılmanın bir koşulu olarak, tüm kız arkadaşlarına mesaj atarak, aslında pilot olmadığını ve kendilerine yalan söylediğini bildirmek zorunda kaldı.


İlgili Haber | Pilot Olma Hayalinizden Vazgeçmeli misiniz?

adbanner