Qatar Airways Türk Kabin Memuru Alacak

Qatar Airways, Türk kabin memuru alımı yapmak için ilan açtı. Adaylar için başvuru linkleri aktif hale getirildi. Seçmeler, İstanbul’da yapılacak.

Türkiye ile Katar arasında artan uçuş ve yolcu trafiğine paralel olarak, Katar’ın ulusal havayolu Qatar Airways, daha çok Türk uçuş personeli bulundurmak için harekete geçti. Kasım ayında FIFA Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmaya hazırlanan Katar’ın ulusal havayolu, bu süreye kadar personel ve uçak ihtiyacını tamamlayıp, uçuş ağında yer alan dünyanın dört bir yanında 140’ın üzerindeki destinasyondan sorunsuz operasyonlar gerçekleştirmenin hesapları yapılıyor.

Dünyanın en prestijli havayolları arasında yer alan Qatar Airways, Türk kabin memuru alımı için İstanbul’da işe alım etkinliği düzenleneceğini duyurdu. Kabin memuru adayları için şirketin web sitesindeki başvuru linki aktif hale getirildi.

İstanbul’da seçmelerin yapılacağı etkinliğin tarihi ve yerinin daha sonra açıklanacağı belirtiliyor. Adaylara sunulacak maaş ve sosyal imkanlar da yine etkinlikler sırasında açıklanacak. Öte yandan şirketin web sitesinde, etkinliğin düzenleneceği illere yakın şehirlerde  yaşayan adayların da kendilerine en yakın şehirdeki ilana başvurmaları tavsiye ediliyor.

Başvurular 31 Temmuz 2022’ye kadar devam edecek.

İlanda işe alım kriterleri ise şu şekilde belirtildi:

  • Minimum 21 yaşında olmak
  • En az lise mezunu olmak
  • Akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmek (Ekstra yabancı dil avantaj sağlayacaktır)
  • Katar’a (Doha) taşınabilecek
  • Minimum kol erişimi: 212 cm (ayak parmak uçlarından)
  • Tempolu çalışma şartları ve ekip çalışmasına uygun

Qatar Airways İlanına Başvurmak İçin Tıklayın


İlgili Haber | Kabin Memurluğu Mülakatlarında En Sık Sorulan Sorular

adbanner