Qatar Airways’in En Yeni Boarding Müziği Kimin Eseri?

Havayollarının boarding müzikleri, bazı havacılık tutkunları tarafından yakından takip ediliyor. Qatar Airways geçtiğimiz günlerde, yolcularına uçağa binerken dinlettirdiği boarding müziğini yeniledi.

Qatar Airways, uzun süredir, artık pek çok kişi tarafından havayolu ile ilişkilendirilen bir boarding müziği çalıyor. Havayolunun yenilediği boarding müziği de Katarlı besteci ve söz yazarı Dana Al Fardan tarafından bestelendi. Bu gelişme ile havayolunun zaman içinde kullandığı üç farklı boarding müziğini aynı isim üretmiş oldu.

Kısa bir süre önce Qatar Airways, “The Ascent” olarak bilinen en yeni boarding müziğini uçaklarında çalmaya başladı.

Bundan önce, yakın zamana kadar havayolu, boarding müziği olarak “The Dawn” şarkısını çalıyordu.

 

Daha da önce ise havayolunun boarding müziğinin adı “The Awakening” olmuştu.

Yeni boarding müziğinin yayınlanmasıyla birlikte, Al Fardan’ın üçlemesi de tamamlanmış oldu.da çıktı. Havayollarının çoğu, yerel kültürlerini ön plana çıkarmayı seviyor. Qatar Airways’in boarding müziği için Katarlı bir besteciyi görevlendirmesi de bu stratejiyi destekler nitelikte.

Doha Hamad Uluslararası Havalimanı’nın resmi şarkısı da “The Beginning” ismiyle Al Fardan tarafından bestelendi.

Boarding müziği neden önemli?

  • Uçakta boarding müziğine önem veren havayolları, genellikle detay odaklı şirketler oluyor.
  • Birçok insan, hayatındaki çeşitli deneyimleri belirli müziklerle ilişkilendiriyor. Seyahatler, birçok insanın hayatının büyük bir bölümünü oluşturuyor. Bu yüzden uçağa binerken duyduğumuz müzik, bizim için unutulmaz deneyimlerin başlangıcı olabilir.
  • Uçağa biniş (boarding süreci) yolcular için stresli zaman dilimleri olabiliyor. Bu nedenle arka planda sakinleştirici bir ses olması, durumu iyi bir şekilde yönetmeye yardımcı olabilir.
adbanner