Salzburg Havalimanı’nda Türkiye Protestosu!

Avrupa’daki havalimanlarında, Türkiye’nin, Suriye’nin kuzeyine gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı’na yönelik protestolar ve ülkemize y8önelik boykot çağrıları sürüyor. Dün akşam saatlerinde Salzburg Havalimanı’nda benzer bir olay daha yaşandı. Havalimanında toplanan bir grup protestocu, Türk Hava Yolları’nın (THY) check-in kontuarlarının önünde eylem yapıp, yolcuların uçağa biniş süreçlerini aksattı.

Geçtiğimiz haftalarda İtalya’daki Bologna Guglielmo Marconi Havalimanı’nda da benzer bir olay yaşanmıştı. İtalyan havalimanı polisinin müdahale etmemesini fırsat bilen protestocular, Türk Hava Yolları’na ait kontuarların önüne gelerek slogan atmış; uçağın rötar yapmasına neden olup, yolcular için huzursuzluk yaratmıştı.

Benzer olaylar İtalya’nın Pisa Havalimanı’nda da yaşanmış. Kontuarları işgal eden eylemciler, Türkiye’ye dönmeye hazırlanan vatandaşlarımıza saldırdı. Polis ve havalimanı güvenliği seyretmişti.

İsveç’in Göteborg kentindeki Landvetter Havalimanı’nda 70 civarında PKK yandaşı, Türkiye’ye giden yolculara sataşarak, Türk Hava Yolları kontuarlarının kullanımını engellemişti. Kendilerine tepki gösteren Türk yolcuları taciz eden eylemcilere, biber gazı ile müdahalede bulunan polis, saldırganları uzaklaştırdı.

Milano Malpensa, Frankfurt, Roma Fiumicino, Napoli gibi Avrupa’nın önemli havalimanlarında da operasyonun başladığı günden bu yana benzer protesto eylemleri gerçekleştirildi.

İlgili Haber | İsveçli Aktivist THY Uçağında Eylem Yaptı!

Muhammed YILMAZ

adbanner