Trump'ın Havayolu Fiyaskosu | Boarding Info

Written by 00:31 Güncel-Gündem, HAVACILIK

Trump’ın Havayolu Fiyaskosu

ABD’nin 45. başkanı Donald Trump.

Başta emlak sektörü olmak üzere bir çok farklı sektörden elde ettiği milyarlarca dolarlık bir servete sahip olan başarılı iş adamının el attığı sektörlerden biri de havacılıktı. ✈️Oysa bu sektörde umduğunu bulamadı.

1989 yılında Eastern Airlines’i 365 milyon Dolar’a ? satın alan Trump, şirketin adını Trump Shuttle olarak değiştirdi. ✈️

23 Haziran 1989 günü operasyonlarına başlayan Trump Shuttle, 3 yılın sonunda US Airways’e 280 milyon dolara satıldı.

ABD’nin en lüks hizmet veren şirketi olmak hedefiyle 4 milyon dolarlık yatırımla filodaki Boeing 727 uçakların iç dizaynını değiştirildi. New York LaGuardia Havalimanı’nı merkez olarak kullanan Trump Shuttle, Boston, Washington ve Orlando şehirlerine uçmaya başladı.

Havayolunun yanında helikopterle lüks yolcu taşımacılığına da başlandı. 3️⃣ Sikosky S-61, 2️⃣Boeing 234 Commercial Chinook, 1️⃣Eurocopter AS332 Super Puma helikopter ile New York-Hamptons arasında zengin yolcular taşınmaya başlandı.

Trump Shuttle’nin sonunu ise ABD öncülüğündeki koalisyon ülkelerinin Irak’a karşı başlattığı savaş getirdi. ?Yakıt fiyatları tavan yaptı. ?Bankalara olan borçlar ödenmediği için Citycorp bankası havayolunu geri aldı.✂️

(Visited 52 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info