Türk Hava Yolları Uçak Teknisyeni İlanı | Boarding Info

Written by 19:05 Güncel-Gündem, HAVACILIK

Türk Hava Yolları Uçak Teknisyeni İlanı

Dünyanın en önemli havacılık bakım onarım şirketlerinden biri olarak gösterilen, Türk Hava Yolları’nın iştiraki şirketlerinden biri olan Turkish Technic, uçaklara kapsamlı bakım, onarım, modifikasyon ve rekonfigürasyon hizmetleri sunuyor.

İstanbul, Ankara ve Aydın’da bakım hangarları bulunan Turkish Technic, operasyonlarını İstanbul’da İstanbul Havalimanı, Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı tesislerinde yürütüyor. Mühendislik ve bakım faaliyetlerinin yanı sıra komponent bakım-yedek parça desteği, dizayn, sertifikasyon ve üretim alanlarında birçok uluslararası havayolu şirketine hizmet veriyor.

Turkish Technic, Uçak Bakım Teknisyeni ilanı açtı. 

Genel Kriterler

 • T.C. vatandaşı olmak
 • Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak
 • 31.12.1982 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak
 • Erkek adaylar için; askerlik görevini tamamlamış olmak, askerlikten muaf olmak veya  en az 1 yıl tecilli olmak
 • Daha önce THY A.O. veya iştiraklerindeki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmamış olmak
 • Herhangi bir sağlık problemi bulunmamak (İşitme kaybı, renk körlüğü, iki göz arası 4 Dioptriden fazla göz bozukluğu, BMI dengesizliği vb. ağır veya ince işçilik gerektiren işlere engel teşkil edebilecek rahatsızlıklar) 
 • İşbaşı Eğitim Programı süresince İstanbul’da ikameti ve eğitime kesintisiz devamı kabul etmek
 • CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) kriterlerine göre en az A2 Seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak
 • Üniversitelerin Sivil Havacılık Yüksekokulu veya Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakülteleri’nin aşağıdaki bölümlerinden lisans derecesinde mezun olmak. (Tercihen SHGM tarafından “Yetkili Okul” veya “Tanınan Okul” kabul edilen üniversiteler)

                o Uçak Gövde-Motor Bakım

                o Uçak Elektrik-Elektronik

Aranan Nitelikler

Tercihen SHY-66 Hava Aracı Bakım Lisansı modül sınavlarında başarılı olmak

Tercihen Yabancı Dil Sınavı (YDS) puanı 50 ve üzeri olmak

Vardiyalı düzende çalışabilmek

Birden fazla işi üstlenebilmek, pratik ve sonuç odaklı olmak

Öğrenmeye ve çalışmaya hevesli olmak

Takım çalışmasına yatkın olmak

Sosyal İmkanlar

Turkish Technic, çalışanlarına önemli sosyal olanaklar sunuyor. Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet uçuşlarında, çalışanlar ve ailelerinin kullanabilecekleri yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda ve anlaşmalı kurumlarda özel indirim hakkı tanınıyor.

Doğum ve evlilik gibi özel günlerinde çalışanlara sosyal yardımlar, özel sağlık sigortası, Toplu İş Sözleşmesiyle belirlenen tatmin edici ücretlerin yanı sıra yılda 4 defa ikramiye, lisan tazminatı, kadın çalışanlar için kreş desteği gibi maddi olanaklar sunuluyor.

İstanbul’un hemen her yerine ulaşan geniş servis ağı, her lokasyonda sağlanan yemek hizmeti ve her lokasyonda işyeri hekimi hizmeti veriliyor.

Başvuru İçin İzlenecek Yol

Bu ilan kapsamında Turkish Technic Sivil Havacılık Yüksekokulu veya Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nin Uçak Gövde-Motor Bakım, Uçak Elektrik-Elektronik bölümlerinden mezun adaylar için İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile 3 ay süreli İşbaşı Eğitim Programı (İEP) düzenleyecek ve eğitimi başarıyla tamamlayan adayların istihdamını 3 ay sonunda gerçekleştirecek. 

İşbaşı Eğitim Programı boyunca personel adaylarına günlük 211,55 TL (öğrenciliği devam edenler için 158,66 TL) ödemesi, İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigorta Primi, Genel Sağlık Sigortası primi İŞKUR tarafından yapılacak. İEP başlangıç tarihi Şubat 2023 içerisinde planlanıyor.

Başvuru Şekli 

 • Son başvuru tarihi: 23.08.2022
 • İlan kriterlerini sağlayan adaylar İngilizce ve Genel Yetenek sınavına davet edilecektir. 
 • Sistemde kaydı bulunmayan adaylar “Özgeçmiş Bırak” butonu üzerinden başvuru yapacaklardır.  
 • Başvuru sırasında TC Kimlik Numarası, isim soyisim ve doğum tarihinin kimliğinizde yazdığı şekilde sisteme girilmesi gerekmektedir.
 • Başvuru esnasında E-devlet üzerinden aldığınız ilan kriterlerine uygun mezuniyet belgesini sisteme yüklemeniz gerekmektedir. 
 • Lütfen CV’nizdeki tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olun. Başvuru sırasında özgeçmişinde; doğum tarihi, mezuniyet tarihi, güncel fotoğrafı bulunmayan adayların CV’lerini güncellemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.
 • Çalışma süresince Turkish Technic operasyonunun olduğu tüm lokasyonlarda görevlendirme yapılabilir.

Turkish Technic Uçak Bakım Teknisyeni İlanına Başvurmak İçin TIKLAYIN

(Visited 383 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info