Türkler En Çok Nereye Gidiyor?

Türklerin yaz tatili tercihlerinde favorisi uzak diyarlar oldu.
Türklerin favori destinasyonu açık ara Bangkok. Bangkok’u Antalya, Londra ve New York takip ediyor. Listenin beşinci sırasında Amsterdam var.
Geçtiğimiz yıla göre en fazla yükseliş gösteren destinasyon ise %103 artış ile Endonezya’nın egzotik adası Bali.
Yaz tatili demek hazırlık demek. Bu da stres anlamına geliyor. Araştırma, tatil huzur verici bir aktivite olsa da öncesinin zorlu geçtiğini gösteriyor. Türklerin %24’ü tatil planlarken stres oluyor.
Türklerin %29’u tatil rezervasyonunu 2-3 ay önceden yapıyor. %52’si tatil için önceden para biriktiriyor.  Son dakika planlaması Türkler arasında popüler olmasa da her dört kişiden biri tatil planlamayı stresli buluyor.
Bütçeden destinasyona, uçuştan otele ve bavul hazırlamaya kadar birçok faktörü değerlendirirken artan stresinizi azaltacak; huzurlu ve keyifli bir tatil için bazı ipuçları:
1️⃣Dersinize önceden çalışın❗️
En uygun bilet fiyatları ve otel indirimleri için altın kural rezervasyonunuzu 56 gün önceden gerçekleştirmek.
2️⃣Bavul listesi hazırlayın❗️
10 dakikanızı ayırarak bir bavul listesi hazırlayın. Son dakika telaş yapıp, bir şey unutmayın
3️⃣ Havalimanına erken gidin❗️
Uzun güvenlik ve pasaport kuyruklarında stres yaşamazsınız.
4️⃣Az ama öz iyidir❗️
Tatilin her gününüzü bir programla doldurmayın. Bölgedeki tüm müze veya mekanları görmek zorunda değilsiniz. Zamanınıza göre birkaç yer belirleyin ve oraların tadını çıkarın.
5️⃣Telefondan uzak durun❗️
Yediğiniz yemeği, gördüğünüz her yeri paylaşmaya ara verin. Sosyal medya ve iş mailleriniz biraz bekleyebilir. Bulunduğunuz anın keyfini çıkarın.

adbanner