Uçakta Aşık Olunur mu?

Uçakla yaptığınız seyahatler öylesine ilginç ki; bazen parasını vermezseniz seyahat boyunca atıştırmalık bir şeyler ya da bir bardak su bile bulamıyorsunuz; bazen de hayatınızın aşkını bulabiliyorsunuz.

3 Temmuz günü Rosey Blair’in kahramanı olduğu böylesi bir olay; internette olağanüstü bir kampanya haline geldi.

Baştan anlatmak gerekirse; Rosey Blair ve sevgilisi Houston; New York’tan Dallas’taki evlerine gitmek üzere uçağa bindi. Fakat koltukları yan yana değildi.

Çift, Blair’in yanında oturan Helen isimli yolcudan; Houston ile koltuğunu değiştirmesi rica etti. Helen de bunu kabul etti. Bir ön sıraya geçip Euan Holden isimli yolcunun yanına oturdu. Bu sırada herkes olacaklardan habersizdi.

Ardından Blair, sosyal medya hesabı üzerinden yaşananları adeta canlı yayındaymışcasına aktarmaya başladı. Helen ve Holden hemen sohbet etmeye başlamışlardı. Her ikisi de spor hocasıydı, Teksas’ta yaşıyorlardı, veganlardı ve ailelerine çok düşkünlerdi.

https://twitter.com/roseybeeme/status/1014123110134665216?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1014123110134665216&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.travelandleisure.com%2Ftravel-news%2Fplane-bae-love-story

Blair, seyahat boyunca önünde yeni bir aşkın temelleri atılırken; öğrenebildiği detayları paylaşmayı sürdürdü.

https://twitter.com/roseybeeme/status/1014123271044960256?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1014123271044960256&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.travelandleisure.com%2Ftravel-news%2Fplane-bae-love-story

Çift, uçak içi ikramlar yapılırken birbirlerine iyice yaklaşmıştı.

https://twitter.com/roseybeeme/status/1014125264274644992

https://twitter.com/roseybeeme/status/1014126061557374976

Bir süre sonra birbirlerine telefonlarından aile üyelerinin fotoğraflarını göstermeye başladılar. Blair de bu anları ölümsüzleştirip takipçileriyle paylaşmayı ihmal etmedi.

https://twitter.com/roseybeeme/status/1014126339480346625

Blair, seyahat boyunca onlarca instagram story paylaştıktan sonra; havalimanından çiftin birlikte ayrıldığını da fotoğraflayarak #PlaneBae hashtagı ile takipçilerine duyurdu.

https://twitter.com/roseybeeme/status/1014130875079028736

ROMANTİK HİKAYE KAMPANYAYA DÖNÜŞTÜ!

Sanal alemde büyük bir patlama yapan bu romantik hikaye; kısa süre içinde dünya genelinde sosyal medya üzerinden yürütülen bir kampanyaya dönüştü adeta. Uçakta birbirine aşık olan ya da uçakta tanışıp ilişkilerini farklı boyutlara taşıyan çiftler #PlaneBae hashtagi ile hikayelerini paylaşmaya başladı.

Paylaşımlara baktığınızda beklediğinizden çok daha fazlasıyla ve birbirinden ilginç öykülerle karşılaşacaksınız. Tabii pek çok kişi de bu sürreal durumun gerçeği yansıtmadığı görüşünde birleşti. Hikayeye inanmadıklarını dile getiren paylaşımlarda bulunanlar da epey fazla.

Ancak dijital çağda yaşadığımız gerçeğinden yola çıkarak; 30 bin feette başlayan ve bugün hala devam eden ilişkilere dair hikayeleri okuduğumuzda bunun gerçekleşme ihtimali o kadar da uzak gelmemeye başladı.

Gabrielle DeLuca, Washington DC uçuşu sırasısında sevgilisiyle nasıl tanıştığını anlatıyor. “Birileri ona nereye gittiğini sordu ve o Pittsburgh’a gideceğini söyledi. Ben de oralı olduğumu söyledim ve tanıştık” diye durumu özetliyor.

Erin Gann, uçakta birbirinden ayrı düşen anne kızın yan yana oturabilmesi için koltuğunu değiştirenlerden. Yaptığı iyilik ona, şuanda 9. yılını kutlayan bir evliliğin kapısını açmış.

Birbirinden romantik ve sevimli aşk hikayeleri bunlarla sınırlı değil. Warwick Goodall, “Gelecekteki güzel karım Rebecca’yı 10 yıl önce bir uçakta, Londra-Denver seferi sırasında tanıdım” notuyla birlikte; ikisinin o günkü uçağa biniş kartlarını tatlı bir hatıra olarak sakladığını göstererek paylaşmış.

Shannon Health, bir başka ilginç hikayeyi “Kuzenim, karısıyla bir havaalanı barında tanışmış. Ardından sırf onunla konuşmaya devam edebilmek için bilerek uçağını kaçırmış. Havaalanı aşkları gerçektir” notuyla paylaşmış.

Angela, “20 yıl önce yanlış bir koltuğa oturdum. Sonrası 17 yıllık bir evlilik, 2 çocuk ve bir köpek…” diyor. Biniş kartlarını paylaşmayı ihmal etmeyenlerden biri de o.

Gail isimli kullanıcının paylaşımı çok daha romantik: “Annem ve babam uçakta tanışmış! Annem tuvalete giderken uçak bir anda türbülansa girince, annem babamın yanındaki koltuğa oturmuş. Konuşmaya başlamışlar. Babam, annemin saatindeki logodan hangi şirkette çalıştığını öğrenip onu bulana kadar o markanın bütün mağazalarını dolaşmış. Sonrası 30 yıllık birliktelik.”

Bu hikayeleri okuduktan sonra, eğer gerçek bir aşkı arayanlardansınız, belki de telefonunuzdaki tüm arkadaşlık uygulamalarını silip bir uçak bileti almak en doğrusu olabilir gibi görünüyor. Belki de hayatınızın yolculuğu bu olur. Kim bilir!

adbanner