Uyuşturucu Karteli Yolcu Uçağına Mermi Yağdırdı | Boarding Info

Written by 01:50 Güncel-Gündem, HAVACILIK

Uyuşturucu Karteli Yolcu Uçağına Mermi Yağdırdı

Geçtiğimiz günlerde Meksikalı yetkililer, Querétaro Kıtalararası Havalimanı’nda (QRO) uyuşturucu ve ateşli silah sevkiyatlarını hedef alan bir operasyon için yapılan X-Ray taraması sırasında, ABD’ye giden bir paketin içinde, tesadüfen dört insan kafatası bulmuştu. Bu haber gündemdeki yerini korurken; Meksika’dan bir başka ilginç haber daha geldi.

Hapisteki mafya babası “El Chapo” Guzmán’ın oğlu Meksikalı uyuşturucu baronu Ovidio Guzmán tutuklanmasının ardından, kartel üyeleri, intikam amacıyla, batı Meksika eyaleti Sinaloa’da şiddet eylemlerine başladı.

Kundakçılıktan doktor ve hemşire kaçırmaya; askeri helikopterlere ateş açmaktan sokakta barikat kurmaya kadar bir çok farklı eylem gerçekleştiren kartel ekibi, Guzmán hapisten çıkarılana kadar her türlü şiddete başvuracağını söylüyor.

Tatsız durum havacılığa da bulaştı.

Ülkeyi adeta savaş alanına çeviren kartel üyeleri, Culiacan Havalimanı’nı da işgal etti.

İşgal edilen havalimanından, Mexico City’e gitmek üzere kalkışa hazırlanan ve pistte taksi yapan Meksika’nın ulusal havayolu Aeromexico’nun yan kuruluşu olan Aeromexico Connect Havayolları’na ait Embraer E-190 tipi uçağa da ateş açıldı.

Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda, uçağın dışında çok sayıda kurşun deliği göze çarpıyor. Ateş edilmeye başladığında, büyük bir korku ve paniğe kapılan uçaktaki yolcuların, koltukların altına saklandığı görülüyor.

Olayın ardından uçuş iptal edildi. Havaalanı günün geri kalanında tamamen kapatıldı. Ne zaman yeniden uçuşların başlayabileceğini ise kimse bilmiyor…

(Visited 45 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info