Yolcularına En Fazla Bağlantılı Uçuş Sunan Havalimanları | Boarding Info

Written by 18:42 EN'LER - İLK'LER, Havacılık

Yolcularına En Fazla Bağlantılı Uçuş Sunan Havalimanları

Frankfurt Havalimanı, İGA İstanbul Havalimanı ve Paris Charles De Gaulle Havalimanı, yolcularına en fazla bağlantı imkânı sunan havalimanları olarak ilan edildi.

İngiltere merkezli The Independent gazetesi öncülüğünde havacılık sektörüne ilişkin araştırmalara imza atan Cirium tarafından “Dünyanın Bağlantısı En Fazla Havalimanları” listesi yayımlandı. İGA İstanbul Havalimanı, listede Frankfurt Havalimanı’ndan sonra ikinci sırada yer aldı. Paris Charles De Gaulle Havalimanı’nın ise bağlantısı en fazla olan üçüncü havalimanı olduğu açıklandı.

Cirium tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre, Almanya’da bulunan ve Lufthansa’nın ana merkezi olan Frankfurt Havalimanı’nın 330 destinasyona bağlantısıyla “Dünyanın Bağlantısı En Fazla Olan Havalimanı” olduğu belirtildi.  İGA İstanbul Havalimanı’nın ise 309 destinasyona ulaşım imkânı sağlayarak “Dünyanın Bağlantısı En Fazla Havalimanları” listesinde ikinci sırada yer aldığı kaydedildi.

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi olan Türk Hava Yolları’nın, çoğu Afrika olmak üzere diğer tüm hava yolu şirketlerinden daha fazla ülkeye hizmet verdiği ifade edildi. 

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Paris Charles De Gaulle Havalimanı’nın 308 destinasyona uçuş imkânı sağlayarak, İGA İstanbul Havalimanı’ndan sonra “Bağlantısı En Fazla Havalimanı” olduğu kaydedildi.


İlgili Haber | Transfer ve Transit Yolcu Aynı mı?


Amsterdam Schiphol Havalimanı ise 293 destinasyona erişim imkânı ile listede dördüncü sırada bulunuyor. Listenin beşinci ve altıncı sırasında ABD’den Chicago O’Hare ve Dallas-Fort Worth havalimanları yer alıyor. Dubai Uluslararası Havalimanı yedinci sırada, İngiltere’nin başkenti Londra’daki Heathrow Havalimanı ise 242 destinasyona olan bağlantısıyla sekizinci sırada yer alıyor. İtalya’nın başkenti Roma’da bulunan Fiumicino Uluslararası Havalimanı ise “Dünyanın Bağlantısı En Fazla Olan Havalimanları” listesine 10’uncu sıradan giriyor.

 1. Frankfurt Havalimanı
 2. İGA İstanbul Havalimanı
 3. Paris Charles de Gaulle Havalimanı
 4. Amsterdam Havalimanı
 5. Chicago O’Hare Havalimanı
 6. Dallas-Fort Worth Havalimanı
 7. Dubai Uluslararası Havalimanı
 8. Londra Heathrow Havalimanı
 9. Roma Fiumicino Havalimanı
 10. Denver Havalimanı
 11. Viyana Havalimanı
 12. Atlanta Havalimanı
 13. Münih Havalimanı
 14. Madrid Havalimanı
 15. Londra Gatwick Havalimanı
 16. Houston George Bush Havalimanı
 17. Barcelona Havalimanı
 18. Manchester Havalimanı
 19. Londra Stansted Havalimanı
 20. Zürih Havalimanı

Kaynak: The Independent / Cirium

(Visited 123 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info