Airbnb’den Uçak Kiralamak!

Uçağa binmek bazen çok sıkıntılı bir deneyim olabiliyor. Saatlerce dar bir koltuğa sıkışıp kalmak; çok rahatsız bir oturma pozisyonunda uyumaya çalışma fikri bile insana bazen kötü hissettirebiliyor. Uçaklar çoğu zaman hedefimize ulaşmanın gerekli bir parçası olmasına rağmen; eğer business ya da first class sınıfında seyahat etmiyorsak genellikle en rahat opsiyon değiller.

Ancak size şimdi bahsedeceğim uçak biraz farklı.

Fransa’nın batısındaki küçük bir kasabada park halindeki bu uçağın kokpiti lavaboya dönüştürülmüş. Airbnb’de konaklanabilecek en eşsiz seçeneklerden biri.

Tek yatak odalı bir ev şekline çevrilen uçak, başkent Paris’e yaklaşık 400 km mesafede bulunan Saint-Michel-Chef-Chef’deki bir kamp alanında bulunuyor. Parlak kırmızı zeminler ve yemek masasının etrafındaki eski uçak koltukları her an kalkışa hazır hissetmenizi sağlıyor olsa da; tam donanımlı mutfak ve uçağa eklenen ekstra alanlar yerde kaldığınız için mutlu oluyorsunuz.

Uçak ve kamp alanı denizden sadece birkaç dakika uzaklıkta. Yaz aylarında kamp alanında su kaydıraklı bir oyun alanı bile bulunuyor. Uçakta konaklamak için kiralama yapan seyahatseverlerin yanlarında çarşaf ve havlu gibi birkaç temel şey getirmeleri zorunlu kılınmış. Ancak uçak kokpitinin tuvalete dönüştürülmüş olması fikri bile başlı başına eğlenceli. Daha önce burada konaklamış bir misafir, yorum kısmına tuvaletin konumu için “unutulmaz” yorumunu bırakmış.

2017’de kalan Amélie “Bir oyuncakta uyuyorum izlenimi edindim; böyle bir şeyi deneyimleme çok güzeldi!” diye yazmış. Haziran ayında uçakta konaklayan Lene Roe, “komik ve farklı bir deneyim arıyorsanız, burası tam size göre kalacak bir yer” yorumunda bulunmuş. 2016’da uçakta kalan Maggie ise “Sadece bir kamp alanı değil, geniş kapsamlı bir deneyim ve çok misafirperver bir uçak” diye eklemiş.

Eğer siz de bu uçakta konaklama deneyimi yaşamak isterseniz Airbnb üzerinden geceliği 100 Dolar’dan başlayan fiyatlarla rezervasyon yapabilirsiniz.

İlgili Haber | Galler’de Etihad’ın Airbus A319’u Otel Oldu


İlgili Haber | A330’un Gövdesi Dans Pisti ve Sahne Olacak


adbanner