Avrupa’nın En İyi Havacılık Eğitim Merkezleri

Özellikle genç arkadaşlar sıklıkla, “havacılık sektöründe kariyer yapmak” odaklı sorular soruyor ve tavsiye talebinde bulunuyor.

Kokpit, kabin, kule veya hangar yani havacılığın hangi mecrasında çalışmak istiyor olursanız olun; doğru ve güvenilir bir eğitim kurumunda yetişmeniz çok önemli.

Hem ülkemizde hem de dünyanın pek çok yerinde bu meslek dalları için eğitimler veren, sertifikalar dağıtan okullar var. Ancak bunların bir çoğu beklentilerin çok altında yeterliliğe sahip; hatta bazıları da maalesef kirli işler içinde. İnsanların hem umutları ile oynuyor hem de ceplerinden paralarını alıyor.

Bu nedenle kariyer planlamanızı yaparken, size; teoride ve pratikte gereken mesleki donanımı sağlayacağından emin olduğunuz havacılık eğitim merkezlerini tercih etmek düşüyor.

Sektörün uluslararası anlamda kabul görmüş sitelerinden biri olan “Aviation Voice” havacılık sektöründeki uzmanların katkılarıyla oluşturduğu bir liste üzerinden, havacılık kurumlarında eğitim gören öğrencilerin oy kullandığı bir araştırma ile Avrupa’daki en iyi havacılık eğitim merkezlerini belirlemiş. İşte o eğitim kurumları⤵️
1️⃣CAE Oxford Aviation Academy %42.3
2️⃣BAA Training %23.2
3️⃣Airbus Eğitim Merkezi %10.3
4️⃣Lufthansa Uçuş Eğitim Merkezi %6
5️⃣CTC Aviation %3.2
6️⃣Ecole Nationale de l’Aviation Civile %2.4
7️⃣Flying Academy %1.3
8️⃣Cockpit4u %1.2

Araştırmaya dair tüm bilgilere ulaşmak için şu linki takip edebilirsiniz…

adbanner