Beond Havayolları Maldivler’e Lüks Tarifeli Uçuşlara Başladı

Uçakları tamamen business class koltuklardan oluşan havayolu Beond, ilk tarifeli uçuşunu gerçekleştirdi. Lüks havayolu, Münih’ten (MUC) Maldivler’in başkenti Male’ye gerçekleştirdiği uçuş sırasında Dubai’de (DXB) yakıt ikmali yaptı.

Kendisini “dünyanın ilk premium eğlence havayolu” olarak tanımlayan Beond, BAE merkezli konaklama şirketi SIMDI tarafından destekleniyor.

Havayolu şu anda yalnızca 44 adet business class koltuğa sahip olan ve premium düzende konfigüre edilmiş tek bir Airbus A319 uçağı (8Q-FPA) ile operasyon yapıyor. Uçak, geçtiğimiz hafta Dubai Airshow 2023’te statik alanda sergilendi.

15 Kasım 2023’te Münih Franz Josef Strauss Havalimanı’nda düzenlenen lansman etkinliğinin ardından bu uçak, ilk tarifeli uçuşunu gerçekleştirmek üzere kalkışını gerçekleştirdi. Dubai aktarmalı olarak Male’ye ulaştı. Havayolu, başlangıçta bu rotada haftada iki kez uçacak.

Havayolunun CEO’su Tero Taskila, ilk yolcularını uçaklarında ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Bu uçuşun, Beond’un lüks bir seyahat markası olarak inşa etmek istediği vizyonun başlangıcını temsil ettiğini belirtti. Beond, lüksün, konforun ve ayrıcalığın, sadece ideal değil, aynı zamanda her gezginin deneyimlediği bir gerçekler olduğu gökyüzünü yeniden tanımlamayı amaçlıyor.

A319’un menzili sınırlı olduğundan, Münih’ten Male’ye yapılan uçuşta, Dubai’de yakıt ikmali için teknik bir mola verilmesi gerekiyor. Ancak havayolu gelecekte bu duraklama ihtiyacını ortadan kaldırmayı umuyor.

Havayolu, filosunu daha fazla Airbus uçağıyla büyütmeyi planlıyor. Şu anda A321 de dahil olmak üzere A320 ailesinin diğer üyelerini değerlendiren şirket, önümüzdeki beş yıl içinde yaklaşık 32 uçakla 60 noktaya uçmayı planlıyor.

Geçmişte tamamen business class koltuklara sahip uçaklarla operasyon yapan havayolları, yoğun olarak iş seyahatlerinin gerçekleştirildiği rotalarda (Londra-New York gibi) uçan yolcuları hedef alırken, Taskila’ya göre Beond, ayrıcalıklı bir seyahat düzeyi sağlamayı umarak, birinci sınıf eğlence pazarını hedefliyor. Aksi takdirde, yolcular için  geleneksel taşıyıcıların first class kabinlerinde uçmak gibi bir seçenek mümkün.

Beond, önümüzdeki günlerde Male’yi Riyad ve Zürih’e bağlayan uçuşlara başlayacak. Şu anda Avrupa, Orta Doğu ve Asya-Pasifik bölgesindeki diğer noktalara yönelik uçuş opsiyonları da değerlendiriliyor.

adbanner