British Airways Üniformalarını Yeniledi

İngilizlerin ulusal havayolu British Airways, yaklaşık 20 yıl sonra ilk kez, çalışanları için yeni üniformalar tasarladı. Yeni üniformalar, ilkbaharda bazı çalışma grupları tarafından giyilmeye başlansa da uçucu mürettebat da dahil olmak üzere tüm British Airways çalışanları, önümüzdeki günlerde yepyeni üniformaları ile görev yapmaya başlayacak.

British Airways, İngiliz moda tasarımcısı ve terzi Ozwald Boateng tarafından ortaya çıkarılan yeni üniformaları ilk kez tanıttı. Yeni üniformalar, şirketin 30.000’den fazla çalışanı tarafından önümüzdeki günlerde giyilmeye başlanacak. Birkaç ay önce, yeni üniformaları ilk giyenler, yer hizmetleri görevlileri ve mühendisler olurken; şimdi artık kokpit ve kabin ekibi ile check-in görevlileri de yeni üniformaları ile görev yapmaya başladı.

Koleksiyon, 2018’den bu yana geliştirilme aşamasındaydı ve aktif olarak kullanıma geçmesi yaklaşık beş yıl sürdü. Boateng, yeni üniformaları, her iş grubu için nasıl bir performans gerektirdiği sorusundan yola çıkarak hazırladı. Bakımı kolay, yüksek kaliteli, dayanıklı kumaşlarla; modern ve şık bir İngiliz görüntüsü ortaya çıkarmak için sektörün farklı pozisyonlarında görev yapan çalışanlar gözlemlendi.

Yeni üniformalar, havayolundan, çalışanlarından ve uçma sanatından ilham alarak ortaya çıkarıldı. Ceketler, tişörtler, düğmeler ve kravatlar da dahil olmak üzere koleksiyonun tamamında bir hava dalga deseni yer alıyor. Özel dikim kıyafetlerin tamamındaki jakarlı kumaş, havayolunun logosunun bir varyasyonunu taşıyor.

British Airways’in eski üniformaları

British Airways’te görev yapan 1.500’den fazla çalışan, tasarım atölyelerinden prototip geri bildirimlerine ve giysi denemelerine kadar, yeni üniformaların pratikliğini sağlamaya yardımcı olmak için, 50 civarında atölye çalışmasına katıldı. Havayolu, yeni üniformaları 2022 yılında gizlice test etmeye başlamıştı. Örneğin, kabin görevlileri ve pilotlar, Avrupa çapındaki kargo uçuşlarında bu üniformaları giyerken, mühendisler de yeni üniformaları giyiyordu. .

British Airways CEO’su Sean Doyle yeni üniformaları şöyle tanımlıyor:

“Üniformamız markamızın ikonik bir temsilidir. Bizi geleceğimize taşıyacak, modern Britanya’nın en iyisini temsil edecek ve yolcularımıza harika bir İngiliz orijinal hizmeti sunmamıza yardımcı olacak bir şey. Bu başından beri halkımızla ilgiliydi. Halkımızın giymekten gurur duyacağı bir üniforma koleksiyonu yaratmak istedik ve 1.500’ü aşkın meslektaşımızın yardımıyla bunu başardığımızdan eminiz.”

Aşağıda yeni üniformaların bazı fotoğraflarını bulabilirsiniz.

Ozwald Boateng’in yeni üniformalara ilişkin nereden ve nasıl ilham aldığını da açıkladığı tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

adbanner