Delta Havayolları Paralel Gerçeklik Teknolojisini Tanıttı

ABD’li Delta Havayolları tarafından geliştirilen teknoloji ilk kez duyuruldu. Bu yıl Detroit Havalimanı’nda denenmeye başlanacak Paralel Gerçeklik isimli teknoloji oldukça ilgi çekici.

Teknoloji, çok sayıda yolcunun aynı ekrana özel bir gözlük kullanmadan baktığında farklı içerikleri görüntülemesini ve kendi dilinde bilgi alabilmesini sağlıyor.

Çok görüntülü piksellerden ve özel teknolojiden yararlanarak hayata geçirilen bu yenilik, her yolcunun dijital ekrandan kendi dilinde kişiselleştirilmiş bilgilere ulaşmasını sağlayacak.

Paralel Gerçeklik ekranı teknolojisinde, yolculardan biniş kartlarını taramaları ve kullanmak istedikleri dili seçmeleri istenecek ve daha sonra ilgili ekranlarda kendilerine kişiselleştirilmiş mesaj ve bilgiler sunulacak.

Havalimanında yol bulma, uçuş bilgileri veya güncellemeleri, biniş süresi, en yakın lounge gibi bilgiler ekranda sunulurken; sistemde müşterilere ait bilgilerin saklanmayacağı vurgulandı.

Yolcuların o dili konuşmasa bile teknoloji sayesinde en yoğun havalimanlarını bile rahatlıkla dolaşabilme potansiyeline sahip olması sağlanacak. Teknoloji sayesinde yolcuların stresi azaltılacak ve zaman kazandırılacak.

adbanner