En Uzun Kariyere Sahip Uçak Teknisyeni

96 yaşındaki Azriel “Al” Blackman, American Airlines’ta göreve başlamasının 80’inci yıl dönümünü kutlamaya hazırlanıyor. New York’ta yaşayan uçak bakım teknisyeni Blackman, sürpriz olmayacağı üzere, bir havayolunda uçak teknisyeni olarak en uzun kariyere sahip ve bu konuda bir Guinness Dünya Rekoru’nu elinde tutuyor.

Blackman, 1942’de, Manhattan’daki Havacılık Lisesi’nden mezun oldu. Bugünkü American Airlines’ın öncülü olan American Export Airlines’ta çalışmaya başladı. Sac bakım atölyesinde çırak olarak göreve başlayan ve saatte 50 Cent kazanan Blackman, aradan geçen 80 yılda, başarılı bir kariyer yolculuğu yaptı.

96 yaşındaki Azriel “Al” Blackman, American Airlines’ta göreve başlamasının 80’inci yıl dönümünü kutlamaya hazırlanıyor.

Birkaç yıl öncesine kadar sabah 5 vardiyasında işe başlayan Blackman, işine olan sevgisi ve tutkusu nedeniyle çoğu gün işe vardiya saatinden 2 saat önce, yani sabaha karşı saat 3’te gidiyordu.

American Airlines, önümüzdeki günlerde, Blackman’ın şirkette göreve başlamasının 80. yıl dönümünü kutlayacak. 5 yıl önce 75. yıldönümü kutlamaları kapsamında, havayolu onun onuruna bir Boeing 777’ye Blackman’ın adını verdi. Daha sonra Blackman, bu uçakla New York üzerinde bir gezintiye çıktı. Eski Amerikan Airlines CEO’su Doug Parker da bu özel uçuşa katıldı.

Azriel Blackman’ın 75. yıl dönümü partisinden bir videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Pek çok kişi, 96 yaşındaki birinin hala çalıştığına şüpheyle yaklaşıyor ve “Amerikan rüyası” ile ilgili göndermeler yapıyor. Ancak Blackman, “sevdiğiniz işi yaparsanız, çalışmış olmazsınız” felsefesi ile yoluna devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde, 86 yaşına giren ve 65 yıldır uçucu mürettebat olarak görev yapan, dünyanın en kıdemli kabin görevlisi Bette Nash ile ilgili de bir içerik hazırlamıştık. O yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

adbanner