En Uzun Süre Uçan Kabin Memuru

American Airlines’te görev yapan Bette Nash, en uzun süre görev yapan kabin memuru olarak Guinness Dünya Rekorları Kitabı’na girdi.

Bette Nash, American Airlines’in Boston merkezli görev yapan bir kabin memuru. Guinness Dünya Rekorları tarafından, dünyanın en uzun süre hizmet veren uçuş görevlisi olarak kabul edildi. Nash, kariyerine 1957’de kabin memuru olarak başladı.

Şu anda 86 yaşında olan Nash, dünyanın en yaşlı uçuş görevlisi. Havayollarında görev yapan kıdemli uçuş görevlileri genellikle uzun mesafeli uçuşları tercih etse de, Bette’nin tercihi bu değil. Nash, neredeyse sadece Boston’dan New York ve Washington’a uçuyor, böylece her gece evinde olabiliyor. Çünkü özel ihtiyaçları olan bir oğlu var.

Bette şu anda dünyanın en yaşlı ve en kıdemli uçuş görevlisi olsa da, şimdiye kadarki en yaşlı uçuş görevlisi değil. 2014 yılında, ABD’li Delta, 90 yaşındaki kabin personeli Bob Reardon’ı emekli olmaya zorladı.

Bob Reardon, 62 yıl 8 ay süren kabin görevlisi kariyerinin ardından 2014’te Delta tarafından emekliye ayrıldı

Tam 62 yıl 8 ay süren bir kariyere sahip olan (Delta’dan daha önce Northwest Havayolları’nda çalışmıştı) kabin memuru, emekli olduğu için mutlu olmadığını açıklamıştı. Emekli olmamak için 7 ay süren bir mücadele vermesine rağmen, 30 Ağustos 2014 tarihi itibariyle, şirket tarafından emekliye ayrılacağı duyuruldu.

Kuşkusuz, 86 yaşında, kabinde, ön saflarda, müşteri ile doğrudan temas halinde çalışan birini düşünmek biraz ilginç gelebiliyor. Normalde 65 yaş üstü uçuş görevlisine rastlamak neredeyse imkansız.

American Airlines’te görev yapan Bette Nash, en uzun süre görev yapan kabin memuru olarak Guinness Dünya Rekorları Kitabı’na girdi.

Ancak Bette Nash, inanılmaz insani özellikleri için sonsuz krediyi hak ediyor. Tutumunu şöyle açıklıyor:

“Çalışma arkadaşlarımı seviyorum ve aynı uçakta uçtuğum, müşterilerimi tanıyorum, ne istediklerini biliyorum. Havayolu, isimlerin önemli olduğunu düşünüyor, ancak çoğu zaman insanların ihtiyaçlarının çok daha önemli olduğunu düşünüyorum. Herkes biraz sevgi ister.”


İlgili Haber | 10 Km Yüksekten Düşüp Hayatta Kalan Hostesin Mucizevi Öyküsü


Aşağıdaki videoda, yaklaşık altı yıl önce, Bette Nash’in, uçmaya başlamasının 60. yıldönümü için düzenlenen kutlamalardan görüntüler yer alıyor.

Sonuç olarak, Guinness Dünya Rekorları, Bette Nash’i dünyanın en kıdemli uçuş görevlisi olarak tanıdı. 86 yaşındaki Nash, 65 yıldır American Airlines’ta çalışıyor ve yolculara göre kesinlikle harika biri.

Geçtiğimiz günlerde, 96 yaşında ve 80 yıldır uçak teknisyeni olarak görev yapan, dünyanın en kıdemli uçak teknisyeni olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na giren Azriel ‘Al’ Blackman ile ilgili de bir içerik hazırlamıştık. O yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

adbanner