Evin Çatısından Uçaktaki Yolcular Nasıl Trollenir?

Mark Gubin, ABD’nin Milwaukee şehrinde bulunan Mitchell Uluslararası Havaalanı’nın yakınlarında, uçakların yaklaşma hattı üzerinde bir evde yaşıyor. Ancak 1978’den bu yana Gubin’in evinin çatısında, 6 ft (yaklaşık 185 cm) uzunluğunda harflerle yazdığı “CLEVELAND’E HOŞ GELDİNİZ!” yazısı bulunuyor.

1978’de bir gün, Mark Gubin, evinin çatısında, asistanı olarak çalışan bir kadınla öğle yemeği yiyordu. Havalimanı için son yaklaşmalarını yapan ve oldukça alçaktan seyreden uçakları gören kadın, evin çatısına, yolcuların rahatlıkla görebileceği bir şekilde ”Milwaukee’ye hoş geldiniz” şeklinde bir yazı yazmayı önerdi. Gubin’in aklına ise başka bir fikir geldi.

Eline bir fırça alıp harekete geçen Gubin, siyah zemine sahip çatısına, beyaz boya ile ‘‘Cleveland’a Hoş Geldiniz” yazdı. Gubin, uçaktaki yolcu ve mürettebat üyeleri için kafa karıştırıcı olabilecek bu karşılama mesajı ile ilgili, onlarca defa gazete ve dergilere konu oldu; ulusal televizyon kanallarında çok sayıda haberi yapıldı.

Zaman içinde Gubin’in mesajı insanlar arasında aktarılırken çok sayıda efsane de yaratıldı. Bunlar arasında en ilginç olanlardan biri, Gubin’in, Northwest Havayolları’nın, Denver’dan Cleveland’a yaptığı tarifeli uçuşlarda kullandığı bir ara durak olan Milwaukee’de inecek yolculara, inecekleri durağı kaçırmadıklarına dair haber vermek için bu yazıyı yazdığı şeklindeki hikaye oldu. Bir diğer ilginç efsane ise ABD Başkanı’nın Milwaukee ziyaretinde güvenlik görevlilerinin bu çatıyı kullandıkları ve çatıyı diğerlerinden ayırmak için böyle bir yazının yazıldığı şeklinde.

1978’den bu yana, havaalanından veya oraya uçuş yapan hiç bir havayolundan, Gubin’in mizahi yanlış yönlendirme mesajına dair gerçek bir şikayet yapılmadı.

Gubin, bunu sadece eğlenmek için yaptığını söyleyip, insanların da bununla eğlenmesi gerektiğini söylüyor. Gubin, son yaklaşma sırasında yolcuların uçağın pencerelerinden dışarıyı seyrederken çatıdaki yazıyı gördüklerinde güldüklerini ya da panik içinde kabin memurunu çağırdıklarını düşünüp bununla eğlenmeyi sürdürüyor.

AVUSTRALYA’DA DA VAR!

Avustralya’nın Sidney kentinde yaşayan Brad Heasman da, şehre uçakla gelen yolcuları trollemek için benzer bir adım attı. 1978’den beri Milwaukee’deki evinin çatısında Cleveland’a Hoş Geldiniz yazılı olan Mark Gubin’den ilham alan Heasman, Sidney’deki evinin çatısına, Batı Avustralya’nın başkenti ve ülkenin diğer ucunda bulunan bir şehir olan ‘Perth’e Hoş Geldiniz’ şeklinde bir yazı yazdı.

Evini boyatırken, boyacılardan, çatıya böyle bir şey yazmalarını isteyen Heasman, bu yazı için otoyollarda şeritleri boyamak için kullanılan özel bir boya kullanmış. Bu yazıyı yazdığından bu yana, fark edilmesini bekleyen Heasman, bir uçak yolcusunun kendi sosyal medya hesabından, uçaktayken bu yazıyı okuduğunda heyecanlandığını ve uçağın Perth’e divert ettiğini düşündüğünü aktardığı bir paylaşım ile karşılaştığında, keyif aldığını söylüyor. Sidney’deki bu çatı yazısı, henüz çok yeni olduğu için Google’ın uydu görüntülerinde görünmüyor.


İlgili Haber | En Çok Karıştırılan Havalimanları

adbanner