Google Flights Kullanarak Ucuz Uçak Bileti Almak | Boarding Info

Written by 17:23 Araştırmalar, SEYAHAT

Google Flights Kullanarak Ucuz Uçak Bileti Almak

Bir çoğumuz için seyahat planlamanın en yorucu kısmı bilet rezervasyonu süreci. Gitmek istediğimiz yere uçan havayollarını belirlemek; o havayollarının koltuk seçimi, uçak içi ikram, ekstra bagaj hakkı için para isteyip istemediğini bulmak ve istediğimiz gün ve saatte istediğimiz özelliklere sahip en uygun bilet fiyatını yakalamak bazen çok yorucu olabiliyor.

Google, seyahat planlama ve rezervasyon işlemlerini daha kolay hale getirmek ve yeni destinasyonları keşfetmemiz için seyahatle ilgili bir kaç yeni özelliği hayata geçirdi.

Bu yeni özelliklerden bazılarını Google Flights üzerinden deneyimlemeniz mümkün. Ucuza seyahat etmeyi seven gezginler ve hobi olarak sürekli ucuz bilet kovalayanlar için, Google Flights güncellemeleri çok yardımcı olabilir:

İşte, Google üzerinden uçuş rezervasyonu yaparken tasarruf edebilmenizin ilk üç yolu:

Uçuş Fiyat Analizi

Google artık size araştırmakta olduğunuz bir uçuşun fiyatının, ortalamanın altında veya üstünde olduğunu net olarak söyleyebiliyor.

Bir örnek üzerinden gidelim: Ağustos ortasında İstanbul-New York uçuşu araştırıyorum. Google, seçtiğim tarihlerde bu güzergahta uçuşların ortalama hangi aralıkta fiyatlara sahip olduğunu gösterip; karşımıza çıkan tüm seçeneklerin ortalama fiyata göre durumunu açıkça belirtiyor.

Yaptığınız araştırmalarda Google, fiyatların “şu anda yüksek” olduğunu ve daha sonra bu rotada daha uygun bir bilet yakalama şansınız olduğuna dair bilgilendirmeler de yapabiliyor. Alternatif olarak, Google bazen fiyatın artmasını bekleyip beklemediğini veya görüntülenen fiyatın alabileceğiniz en ucuz fiyat olup olmadığını da tahmin ediyor. Böylece rezervasyonunuzu en kısa sürede yapmanız gerekip gerekmediğine karar verebiliyorsunuz.

Seyahat tarihlerinizi seçtiğinizde, bu seyahatin son birkaç ay içinde ne kadar mal olduğunu öğrenmek için fiyat geçmişini görüntüleyebiliyorsunuz. Bu bilgiler de gerçekten en iyi fiyatı alıp almadığınızı veya biletlerin fiyatının artacağı ya da azalacağına dair fikir yürütmenize yardımcı oluyor. Bu özelliğin şu an için tüm güzergahlar için aktif olarak kullanılamadığını; ancak zaman içinde güncellemelerin süreceğini belirtmekte fayda var.

Seçenekleri Değerlendirin

Gideceğiniz yere karar verdikten sonra; o hatta uçan havayolları için farklı ücret seçeneklerini görmenin zamanı. Bunun nasıl çalıştığını öğrenmek için, yine bir rotada arama yapıp tarih ve saat taleplerinizi giriyorsunuz. Ekonomi, first ya da Business class seçenekleri arasında hızlı ve kolay bir gezintiye çıkıp; biletinizi upgrade etme maliyetinin ne olduğunu da görmeniz mümkün. Yolcularına ücretsiz bagaj hakkı veren havayollarıyla; ekstra valiz ücreti alan havayollarının fiyatları arasında net bir karşılaştırma yapmak da mümkün. Oturacağınız koltuğun seçiminden uçakta size sunulacak ikramlara ödemeniz gereken ücretlerin rahatlıkla karşılaştırmasını yaptıktan sonra karşınıza çıkacak toplam bilet fiyatını görebiliyor ve alacağınız kararı daha sağlıklı hale getirebiliyorsunuz.

Fiyat Garantisi

Google bazen de belirli tarihler arasında, belirli rotalarda yapacağınız uçuş bileti rezervasyonları için özel bir promosyon sunuyor. Google, seyahatiniz için ödemeniz gereken ücreti tahmin ediyor. Eğer bu tahmin doğrultusunda rezervasyon yaparsanız, fiyatların düşmesi durumunda aradaki farkı size dar edeceğini garanti ediyor. Bu tip promosyon ve kampanyaları takip edebilmeniz için de Google Seyahat Planlama Blog’unu takip etmenizi öneririz.

(Visited 380 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info