Havalimanında Kişiye Özel Lounge Dönemi | Boarding Info

Written by 17:42 Güncel-Gündem, HAVACILIK

Havalimanında Kişiye Özel Lounge Dönemi

Havayolu seyahatlerini insanlar bazen bir yalnız kalma seçeneği olarak düşünebiliyor. Oysa uçaktaki kalabalık, havalimanlarındaki koşuşturma, eğer girebiliyorsanız özel yolcu salonlarındaki hareketlilik seyahatten yeterince keyif alamamanıza neden olabiliyor.

Bu noktadan hareketle işe koyulan girişimciler, New York’taki LaGuardia Havaalanı’ndaki Terminal B’deki kişiye özel kabinleri hizmete sundu. Biraz yalnızlık isteyen herkes tarafından bu özel alanlar kiralanabiliyor.

Yani eğer first/business class sınıfında seyahat etmiyorsanız ya da çeşitli sistemlerinin elit üyesi değilseniz bu yüzden de uçuş öncesi özel yolcu salonlarına giriş imkanınız yoksa; artık havalimanında kendi kişisel salonunuzu kiralayabilirsiniz.

Jabbrrbox adı verilen kabinlerde, Wi-Fi erişimi, USB şarjı, hoparlörler, uçuş bilgilerini izleyebileceğiniz ekranlar ve ruh halinize göre ayarlayabileceğiniz aydınlatma özellikleri bulunuyor. Bu alanlarda vakit geçirmek sanıldığı kadar pahalı da değil üstelik. 15 dakika için 10; 30 dakika için 15 ve bir saat için 30 Dolar ödüyorsunuz.

Jabbrrbox kurucu ortakları Brian Hackathorn ve Jeremy Jennings, koskoca New York’da iş konuşabilmek için kendimize yer bulmakta zorlanıyorduk. Bu durum bizi “talep üzerine, özel alanların rezerve edilebildiği bir ekosistemi fikri”ne götürdü diyorlar. “Teknoloji artık tamamen hareketlilik yani mobilite ile ilgili. Bu teknoloji çağının koşuşturması arasında kendinize özel gizli bir alan bulmak neredeyse imkansız” diyorlar.


İlgili Haber | Havayolu Seyahatleri Dijitalleşiyor


Bu kişiye özel loungeler, belirli olanaklar için harika bir ortam sunuyor. Ancak tam anlamıyla gerçek bir gizlilik de sunmuyor. Dışarıdan geçenler kabin içinde olup biteni izleyebiliyor. O yüzden kapıların ekranlı bir sisteme dönüştürülmesi ve dışarıdan içerinin görülememesi fikrinin testleri şuanda devam ediyor.

Kabinler dışarıdan bakıldığında küçük görünüyor; ancak Jennings ve Hackathorn aslında oldukça geniş olduklarını iddia ediyor.


İlgili Haber | Havalimanı Kabinleri Neden Halıyla Kaplı? 


Jabbrrbox kabinleri şu anda sadece New York ve Şikago’da var. Ancak şirket, daha sonra nereye gideceğine karar vermek için yolculardan yardım istiyor. Havalimanında kişisel lounge fikri hoşunuza gittiyse; kendi şehriniz için şu link üzerinden oy verebilirsiniz.

(Visited 97 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info