Inter’in Yeni Sponsoru Qatar Airways

Qatar Airways, kanatlarının altında yeni bir futbol takımını daha aldı. Dubai Airshow sırasında Katar’ın ulusal havayolu, İtalyan futbol takımı FC Internazionale Milano’yu (Inter Milan olarak bilinir) sponsorluk portföyüne dahil etti. Inter, Qatar Airways’in sponsorluğunu yaptığı ikinci futbol takımı oldu.

15 Kasım’da, Qatar Airways Grubu’nun yeni İcra Kurulu Başkanı Badr Al Meer, kulübün yeni Resmi Küresel Havayolu Ortağı olarak Inter’in yönetim ekibiyle poz verdi. Şirketten yapılan açıklamada, bu çok yıllı anlaşmanın markalaşma, konaklama, pazarlama hakları ve tüm Inter taraftarları için özel seyahat çözümlerini kapsayacağı belirtildi.

Inter Milan, diğer avantajların yanı sıra, Hamad Uluslararası Havaalanı’nın ‘Resmi Havalimanı’ ve Katar Duty-Free’nin ‘Resmi Duty-Free’ olmasını içeren diğer genişletilmiş haklardan da yararlanacak. Badr Al Meer yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Qatar Airways’in Milan ile ilişkisi, Doha’dan İtalya’daki ilk uçuş noktamızı Milano olarak ilan ettiğimiz 2002 yılına kadar uzanıyor. Futbol heyecanıyla ortaklık kuran Inter, bu canlı şehirle ilişkimizi bütünleştiriyor.”


İlgili Haber | Riyadh Air ile Atletico Madrid Güçlerini Birleştirdi!


İtalya, Qatar Airways’in en önemli pazarlarından biri. Inter’in dünya çapında oldukça popüler bir kulüp olması nedeniyle, bu ortaklığın Milan ile Avrupa ve Asya genelindeki ilişkileri derinleştirmesi bekleniyor. Inter Milan, Şampiyonlar Ligi’ni üç kez (1964, 1965 ve 2010) kazandı ve İtalya’da en çok şampiyonluğu bulunan takımlarından biri.

Qatar Airways şu anda İtalya’ya haftalık 39 uçuş gerçekleştiriyor. Roma Fiumicino’ya (FCO, haftada 18 kez) ve Milan Malpensa’ya (MXP, haftada 21 kez) hizmet veriyor. Ocak 2024’ten itibaren Roma uçuşları da günde birden üçe çıkacak.

FC Internazionale Milano Kurumsal CEO’su Alessandro Antonello şunları ekledi:

“Bu anlaşma, artık dünyanın her yerindeki insanlar arasında bağlantılar kurmaya yönelik sarsılmaz kararlılığımızı paylaşan, dünyanın önde gelen havayollarından birine bağlı olan markamızın giderek artan çekiciliğini doğruluyor.”

Qatar Airways’in spor ile ilişkisi

Birçok havayolu, dünya çapında spor takımlarını destekliyor. Bu ortaklıklar, kalite ve dünya çapında görünürlük sağladığı kanıtlanmış işlemler olarak biliniyor. Emirates’in Arsenal Futbol Kulübü ile ortaklık veya Birleşik Krallık’ta Etihad Airways’in Manchester City ile ortaklığı bunun en iyi örnekleri. Qatar Airways, İspanyol devi Barcelona’nın da eski sponsoruydu. 2017 yılına kadar bu birlikteliği sürdürdü.

Katarlı havayolu, web sitesinde sporu, kurumsal sosyal sorumluluğu, sanatı ve dünya çapındaki çeşitli girişimleri desteklemeye, sadık müşteri ilişkilerini ve küresel marka bilinirliğini geliştirmeye kararlı olduğunu söylüyor.

Qatar Airways, şu anda New York merkezli bir NBA takımı olan Brooklyn Nets’in sponsorluğunu yapıyor. Kuzey, Orta Amerika ve Karayipler Futbol Federasyonu Konfederasyonu (Concacaf); Formül 1; GKA Uçurtma Dünya Turu; IRONMAN triatlon etkinliği; Katar MotoGP Grand Prix’si; Paris Saint-Germain futbol takımı; Katar Yarış ve Binicilik Kulübü; Katar Squash Federasyonu; Katar Tenis Federasyonu Turnuvaları; Royal Challengers Bangalore; ragbi takımı Sydney Swans ve United Rugby Şampiyonası da Qatar Airways’in desteklediği diğer spor takımları ve faaliyetleri.


İlgili Haber | Orta Doğulu Havayolları Neden Avrupalı Futbol Takımlarına Sponsor Oluyor?

adbanner