Kaynana İle Seyahate Hayır

Seyahat sitesi momondo, 23 ülkede bir araştırma yaptı “En çok kiminle seyahat etmeyi tercih edersiniz?” diye sordu. İlginç yanıtlar aldı. 

Beraber seyahat edilmek istenenler listesinin ilk sırasında %78 ile eş ya da sevgili yer alıyor. Türkler, Avrupa’da çift olarak gezmeyi en çok seven millet. Dünya genelinde ise Çinliler’in ardından ikinci sıradayız. İspanyollar yüzde 76 ile üçüncü. Listenin sonunda Finlandiya var.

İkinci sırada % 51 ile çocuklarla veya arkadaşlarla seyahat yer alıyor. Türkiye’de çocuklarla birlikte tatile çıkmayı en çok seven grup 36-55 yaş aralığı; arkadaşlarla seyahati ise en çok 18-22 yaş grubu tercih ediyor. Arkadaşlarla seyahati en çok seven ülkeler arasında Romanya ve Norveç’in ardından dünya üçüncüsüyüz.

Ebeveynlerle seyahat, % 35 ile üçüncü sırada. Türkiye ise bu alanda da Çin’in ardından ikinci sırada.

Kardeş, hala, amca, dayı gibi diğer aile üyeleriyle seyahati seçenler, % 19’la dördüncü. Bu tatil türü, kadınlar arasında daha popüler. Yakın akrabalarla seyahati en çok sevenler ise Brezilyalılar.

Beşinci ve son sırayı ise % 5’lik oranla yalnız gezmek ve kaynana/kayınpederle gezmek seçenekleri paylaşıyor. Eşlerin ailesiyle seyahat konusunda, oranlar yaş grubu, cinsiyet ya da ülkeler arasında büyük farklılık göstermiyor. Başka bir deyişle dünyada hiçbir ülkenin vatandaşları, kaynanasıyla ya da kayınpederiyle seyahate çıkmak istemiyor❗️

adbanner