Lufthansa Grev Nedeniyle 1200 Uçuşunu İptal Etti | Boarding Info

Written by 13:06 Güncel-Gündem, HAVACILIK

Lufthansa Grev Nedeniyle 1200 Uçuşunu İptal Etti

Avrupa’nın en büyük havayolu Lufthansa, 17 Şubat Cuma günü, en az 1.200 planlı uçuşunu, grev nedeniyle iptal ettiğini duyurdu.

Uçuş iptallerinin nedeni, havayolunun ana merkezleri olan Frankfurt ve Münih’te görev yapan yer personelinin yaptığı 24 saatlik grev. İki gün önce de bilgi işlem problemleri nedeniyle havayolunun tüm filosu yerde kalmış ve operasyonlar gerçekleştirilememişti.

Grev ve Lufthansa’nın uçuş iptallerinin, savunma ve dış politika yapıcılar için önemli bir yıllık toplantı olan Münih Güvenlik Konferansı’nın katılımcıları tarafından büyük bir rahatsızlığa neden olacağı düşünülüyor.

Lufthansa’nın uçuş operasyonlarının büyük bir bölümü, Çarşamba günü telekomünikasyon kablolarının yanlışlıkla kesilmesi nedeniyle de gerçekleştirilememişti.

Yer hizmetleri görevlilerinin yaptığı grev, çalışanların artan yaşam masraflarına karşı daha iyi koşullar talep etmesi nedeniyle bir dizi iş bırakma eyleminin sonuncusu.

İşçi sendikaları, daha iyi ücret anlaşmaları yapılması gerektiğiniz savunuyor. Almanya’nın en büyük havalimanları, geçtiğimiz yaz boyunca, gecikmeler, uçuş iptalleri ve grevler nedeniyle çok zor bir dönem geçirdi. Ayrıca, son dönemde Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle, gaz ve enerji fiyatlarında yaşanan artış, Almanya’da enflasyonun yükselmesine neden oldu. Personel de ücretlerinde iyileşme talebi nedeniyle grev yapıyor.

Giderek artan grevler, Londra Heathrow’dan, Almanya’nın Düsseldorf Havalimanı’na kadar, Avrupa’nın dört bir yanındaki havalimanlarında uzun kuyruklar ve bagaj kaybı problemleri başta olmak üzere yolcular için tam bir eziyete dönüşüyor.

Bu zorluklar, pandemi sonrası süreçte, yolcu talebinde bu kadar önemli bir canlanma beklemeyen birçok havayolu şirketi ve havalimanı işletmecisi için sürpriz oldu.

(Visited 13 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info