Masalsı Kış Destinasyonları | Boarding Info

Written by 22:21 Öneriler, SEYAHAT

Masalsı Kış Destinasyonları

Başta İstanbul olmak üzere yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan beyaz örtü ile yetinmek istemeyen ve kışın gidilip görülmesi gereken bir yer arayanlar için Avrupa’daki en iyi kış destinasyonlarını derledim⤵️

Tallinn, Estonya
Baltık ülkelerinin en küçüğü olan Estonya’nın şirin başkenti Tallinn tarihi yapısını çok iyi korumuş. Arnavut kaldırımlı yolları ve bakımlı binaları ile resimde de gördüğünüz Eski Şehir meydanının Ortaçağdan kalma bir havası var. 2011 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilen, huzur dolu Tallinn’de Old Town bölgesi, Oleviste Kilisesi, Alexander Nevsky Katedrali, Toompea Tepesi, Kiek in de Kök Kulesi ve Burç Geçitleri, KGB Müzesi, Estonya Açık Hava Müzesi, Şişman Margaret Kulesi ile Ülemiste Gölü’nü görmelisiniz.

Hallstatt, Avusturya
Hallstätter Gölü kıyısında sakin bir göl ve muhteşem dağ manzarasına sahip harika bir kasaba olan Hallstatt, heybetli dağları ve buz mavisi Hallstatt Gölü ile tek kelime ile büyüleyici.

Bergen, Norveç
Norveç dilinde “Yedi Tepe Üzerine Kurulmuş Ova” anlamına gelen Bergen, ziyaretçilerini çiçeklerle süslenmiş dar sokaklarıyla tarihi bir yolculuğa davet ediyor.  Ayrıca Bergen sahillerindeki Norveç’in meşhur fiyortları muhteşem.

Dresden, Almanya
Almanya’nın Floransa’sı olarak anılan şehir, özellikle kışın sık yağan karı ile masalsı bir atmosfere bürünüyor. Geçmişi 1434’e dayanan Noel Pazarı, Eyalet Sanat Koleksiyonu, Kraliyet Sarayı, Tarihi Yeşil Mahzen ve Barok Mahallesi mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

Bled, Slovenya
Başkent Ljubljana’ya 55-60 kilometre uzaklıkta, Avusturya sınırına yakın bölgede, ormanın içindeki ahşap evlerin göle yansıyan görüntüsü ile harika.

Lviv, Ukrayna
Karla kaplı harika sokakları, nefes alabileceğiniz muhteşem parkları ile Lviv yüzyıllardan bu yana Polonya, Viyana ve en son Ukrayna’nın izlerini görebileceğiniz bir kültür şehri.

(Visited 126 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info