Otel Odasında Boeing 737 Kabini | Boarding Info

Written by 13:40 Öneriler, SEYAHAT

Otel Odasında Boeing 737 Kabini

Bir otel odası düşünün, içinde Boeing 737-800 var! Evet gerçekten şaka yapmıyorum! Kokpitiyle, kabini, koltukları ve tüm ekipmanlarıyla Boeing 737’yi bir otel odasına sığdırmayı başarmışlar.

Corendon Turizm Grubu’nun Amsterdam’daki 3 otelinden biri, şehir merkezinde yer alan Corendon City Hotel. 2015’te açılan bu otelin 7’nci katındaki 737 numaralı oda, bir Boeing 737 süiti olarak tasarlanmış. Odanın kapısında da “Cockpit Suite” yazıyor.

Corendon’un filosunda 20 tane Boeing 737 uçağı var. Bu yüzden süitin tasarımında bu model seçilmiş.

Odanın kapısını açar açmaz bir uçak kabini ile karşılaşıyorsunuz. Uçak, adeta odayı ortadan ikiye bölüyor.

Sol tarafında yatak odası, banyo ve tuvalet var. Yani sıradan bir otel odası görünümünde. Sağ tarafında ise kocaman bir toplantı masası. Şirketler burayı özel toplantıları için saatlik olarak da kiralayabiliyormuş.

Tamamı gerçek enstrümanlarla oluşturulan kokpiti, kabinindeki 18 yolcu koltuğu, servis arabaları ile gerçek bir Boeing 737- 800 simülatörü ve uçak kabini (mockup) odaya yerleştirilmiş ve ortama muhteşem bir hava katmış.

Uçağın radome dediğimiz burnu ise odanın dışına taşacak ve dışarıdan görülebilecek şekilde tasarlanmış. Yani otele dışardan baktığınızda, 7. Katta binadan burnunu dışarı çıkarmış bir uçak görüyorsunuz.

Eğer bu odada konaklayacaksanız, simülatöründe keyifli bir uçuş yaptıktan sonra odanızı süsleyen City of Amsterdam isimli bu Boeing 737’ye bakarak keyifli bir uykuya dalabilirsiniz. Odanın gecelik fiyatının 650 Euro’dan başladığını hatırlatayım.

Siz de böyle bir odada kalmak istemez miydiniz?

İlgili Haber | Boeing 747’nin Otoban Üzerinden Geçirilip Otele Çekildiği Operasyonun Tüm Detayları!

İlgili Haber | Boeing 747’yi Otobandan Geçirip Otele Çektiler!

(Visited 520 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info