Oteller de Akıllanıyor | Boarding Info

Written by 23:51 Araştırmalar, SEYAHAT

Oteller de Akıllanıyor

Teknolojik gelişmeler ve mobil uygulamalar otellere de sıçradı.
Bundan böyle kişisel cihazlarımıza yükleyeceğimiz mobil uygulamalar üzerinden oda sıcaklığı, ısısı, televizyon kanalı ve çok daha fazlasını otel dışındayken bile kontrol edebileceğiz❗️
Otelde kaldığınız zamanları düşünün. Yatağa girdiğinizde en çok da banyo olmak üzere mutlaka bir yerlerin ışığının açık kaldığını fark edip; kalkıp kapatmaya üşenirsiniz. Ya da gece boyunca oda sıcaklığının belirli seviyede kalmasını istersiniz.
İşte buna benzer sorunların ortadan kaldırılması için Hilton Worldwide, konukların kişisel akıllı telefonlarından veya tabletlerinden otel odasında çeşitli aktiviteleri kontrol etmelerine izin verecek “bağlantılı oda” (connected room) konseptini açıkladı.
Hilton Honors uygulamasıyla dijital ortamda check-in yapıp, resepsiyona uğramadan; anahtarsız şekilde odanıza giriş çıkış yapabiliyordunuz.
Ancak yakın gelecekte sıcaklık, ışıklandırma, favori TV kanalları veya diğer pek çok hizmet konusunda tercihlerimizi önceden ayarlayabileceğiz.
Check-in yaptığımız dakika, oda, tercihlerimize uygun hale gelmeye başlayacak.
Odanız siz girdiğiniz an, tercihleriniz doğrultusunda; loş bir aydınlatma ile 21 dereceye ayarlanmış şekilde dinlenmenize uygun hale gelecek ve televizyonda da favori dizinizin yeni bölümü açılmış olacak.
Sistem, otelin ana cihazlarına bağlantılı bir bilgisayar sistemi aracılığıyla çalışacak.

DİĞER OTELLERDE DURUM NE❓
Hilton, akıllı otel odaları konusunda tek değil. The Peninsula Chicago Otel, bir tablet sistemi vasıtasıyla aydınlatmadan oda servisi siparişlerine kadar her şeyi denetleyebiliyor.
New York’taki yeni Yotel Oteli’nde bagajlarınızı robotlar teslim alacak.
Bir diğer önemli marka Starwood, bazı otellerinde uyguladığı “akıllı ayna” özelliği ile, misafirlerin yansımalarını ve hava durumunu kontrol etmesini sağlıyor.
Marriott ve Wynn Resort’lar ise odalarında, Amazon’un Alexa’sını test etmeye başladı.

(Visited 81 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info