Uçağınızın Rötar Durumunu Herkesten Önce Nasıl Öğrenirsiniz? | Boarding Info

Written by 01:24 Araştırmalar, SEYAHAT

Uçağınızın Rötar Durumunu Herkesten Önce Nasıl Öğrenirsiniz?

Uçuşunuza dair değişiklikleri, havayolunun uçuş bilgi ekran panolarını güncellemesini beklemeden öğrenmeniz mümkün!

Eğer uçuşunuzun planlanan kalkış saatine çok yaklaşmış olmanıza rağmen, hala boarding (uçağa biniş) süreci başlamadıysa, birazdan uçağa binmek için içinden geçeceğiniz körüğün ucunda herhangi bir uçak görünmüyorsa, üstelik kapının üzerindeki uçuş bilgi ekranında herhangi bir rötar ya da gecikme bilgilendirmesi yoksa; kısacası uçağınız zamanında kalkacak gibi bir izlenim oluşturuluyorsa merak etmeyin yalnız değilsiniz. Bu neredeyse tüm yolcuların başına geliyor.


İlgili Haber | Uçak Rötar Yaparsa Tazminat Alabilir miyim?


Havayolları genellikle gecikme yani rötar bilgilendirmelerini duyurmak konusunda çok çekingen davranıyor. Görevliler, bu açıklamayı yolculara yapmak için mümkün olan en son dakikaya kadar bekliyor. Ancak, havayolu şirketinin size bu durumu itiraf etmek konusunda kendini hazır hissetmesinden çok daha önce, uçuşunuzun rötar yapıp yapmayacağını anlamanızın çok kolay bir yolu var!

Uçağınızı FlightAware.com gibi online bir uçuş takip sistemi üzerinden sorgulayıp takip etmek.

Siteyi açtıktan sonra uçuşunuza ait bilgilerinizi gerekli alanlara giriyorsunuz ve sonra “uçağım nerede?” diye sorguluyorsunuz. Hepsi bu!

Bu sayede, uçağınızın havalimanına ulaşıp ulaşmadığını, bir önceki seferin hangi aşamasında olduğu, ne zaman ineceği gibi bilgileri görerek, uçuş programınızın ne kadar aksayacağı hakkında fikir yürütme şansı yakalıyorsunuz!

FlightAware veya Flight Radar 24 gibi siteler, aralarında askeri ve devlet kurumlarının, küresel uydu ağından alınan radar verileri dahil olmak üzere bir dizi kaynaktan elde ettiği navigasyon verilerini kullanıcılarıyla paylaşıyor. Kutupsal bir rotada ilerleyen veya bir okyanusun üzerinde seyreden bir uçağı takip etmeye çalışıyorsanız zamanlama konusunda bazı farklılıklar görme ihtimaliniz var. Ancak sizin uçuşunuzun planlanan saatte yapılıp yapılamayacağı hakkında size net bilgi sağlayacağını söyleyebiliriz.

Seyahat severler, bu sistemi özellikle bayram, tatil sezonu gibi yoğun dönemlerde yapacağı yolculuklarda, havalimanındaki yoğunluğun yarattığı eziyet esnasında kullanarak, zaman planlamasını rahatlıkla yapabilir.

GateGuru uygulamasının zaman bilgilendirmesini güvenilir buluyor olabilirsiniz, ancak uygulamanın belirli uçakları izlemenize izin vermediğini unutmamak gerek!


İlgili Haber | Havacılıkta En İyi Mobil Uygulamalar


(Visited 5.345 times, 6 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info