Routes World 2023 İstanbul'da Düzenlenecek | Boarding Info

Written by 01:32 Güncel-Gündem, HAVACILIK

Routes World 2023 İstanbul’da Düzenlenecek

Küresel düzeyde yeni hava bağlantıları geliştirmek amacıyla her yıl havalimanlarını, havayollarını ve dünyanın önde gelen turizm otoritelerini bir araya getiren, havacılık sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olan Routes World’ün 2023 yılında İstanbul’da düzenleneceği resmi olarak ilan edildi.

15-17 Ekim 2023 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek organizasyona İstanbul Havalimanı ev sahipliği yapacak. Türk Hava Yolları ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü de organizasyonun düzenlenmesine destek verecek.

Türk havacılık tarihi ve Türkiye ile birlikte İstanbul’un uluslararası arenada tanıtımı adına önemli bir ev sahipliği olan Routes World 2023, Covid-19 sürecindeki ilk tam kapsamlı Routes World etkinliği olmasıyla öne çıkıyor.

2023 yılında 28’inci defa gerçekleştirilecek olan bu önemli buluşmanın, havacılık sektörünün toparlanma sürecinde önemli bir rol oynaması bekleniyor. İstanbul’a ise küresel bir aktarma merkezi olmanın ötesinde, doğrudan destinasyon olma ve özellikle düşük maliyetli havayolu şirketlerini cezbetme fırsatı sunuyor.

Routes World kapsamında, havacılık sektörünün global düzeyde 4 bine yakın üst düzey yöneticisinin İstanbul’u ziyaret etmesi bekleniyor.

Etkinlik; havayolları, havalimanları ve destinasyonların gelecekteki hizmetlerini planlamaları ve müzakere etmeleri için bir buluşma ortamı sağlıyor. Bu etkinliğin, Türk turizmi ve havacılığı için önemli sonuçlar yaratması bekleniyor.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Muhammed Yılmaz, İstanbul Havalimanı İGA CEO’su Kadri Samsunlu

1995’te ilk kez Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlendikten sonra, etki gücü giderek artan  ve her yıl dünyanın farklı bir şehrinde, havacılık dünyasının önemli isimlerini bir araya getiren etkinlik, sırasıyla şu şehirlerde yapıldı:

Etkinliğin 28’ncisi, 15-17 Ekim 2023 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak.

(Visited 100 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info