Seyahatler İlişkileri Güçlendiriyor

❤️Seyahatler, yepyeni deneyim ve anı kaynağı olmakla birlikte, bir ilişkinin gücünü ölçen ve onu güçlendiren bir detay aynı zamanda.

❤️Çiftlerin, birlikte yaptığı düzenli seyahatlerin ilişkilerin kalitesini artırdığı ve ilişkileri taze tuttuğu araştırmalar ile kanıtlanmış. Yani seyahat merkezli ilişkilerin artısı çok.

❤️Genç ya da yaşlı çiftler; uzun ya da kısa ilişkiler; evliler ya da sevgililer gibi pek çok farklı çift üzerinde yapılan çalışmaların sonucu hep aynı. Seyahatler ilişkiye mutluluk ve dinamizm getiriyor.

❤️Birbirini yalnızca çocuk yetiştirme ve ev işlerinde ortak olarak görmek, bir süre sonra romantizmi öldürüyor. Bu rollerden kopmak, romantizmin yeniden canlanmasına fırsat vermek, çiftlerin yeni yolculuklarda birbirlerini görme şansı vermesi ile mümkün olabiliyor

❤️Seyahat eden partnerler, daha iyi bir iletişim içinde oluyor ve bu durum hayatın geri kalanına önemli bir katkı sunuyor.

❤️Tatil deneyimleri genelde bir şeyler aramak veya bir şeylerden kaçmak olarak iki temele dayanıyor. Bazıları macera arıyor; bazıları da gündelik hayattan kaçıyor ve rahatlamak istiyor. Uzmanlar seyahate çıkan çiftlerin seyahat amaçlarının eşleşmesi gerektiği görüşünde. Her zamanki ortamımızın dışında, çok daha fazla yenilikle karşılaşıyoruz ve ortaya çıkan durumları derinlemesine değerlendirmemiz gerekiyor. Yani tatiller ve seyahatler tüm duyularımızı uyandırıyor. Çevremizdeki ortamla birlikte daha uyumlu hale geliyoruz.

❤️Seyahat, samimiyeti kolaylaştıran bir eylem. Louvre koridorları, San Sebastian’ın parke taş döşeli sokakları veya Virginia’nın tarihi Richmond koğuşunda paylaşılan keşif, başka hiçbir yerde yakalanamayacak özel anıları doğurabiliyor.

❤️Seyahatlerde çiftler diğer kültürleri anlamaya başlarken bir şekilde birbirlerini de anladıklarını fark ediyor. Yani birlikte dünyanın geri kalanını daha iyi anlamak mümkün.

❤️Seyahatler bitmek üzere olan ilişkilere de iyi geliyor. Malezya hükümeti, boşanmanın eşiğindeki ilişkileri canlandırmaya yardımcı olmak için 2010 yılında İkinci Balayı Programını başlattı. Katılımcılar, ilişkilerini kurtarmaları için bir süre tropik bir adaya gönderiliyor. Programın başarı oranı ise % 99’muş❗️

adbanner