Singapur Havayolları'nın Türkiye Uçuşları Ne Zaman Başladı? | Boarding Info

Written by 16:22 Güncel-Gündem, HAVACILIK

Singapur Havayolları’nın Türkiye Uçuşları Ne Zaman Başladı?

Singapur Havayolları, düzenlediği bir etkinlikle, Singapur ile Türkiye arasındaki operasyonlarının 35. yıl dönümünü kutladı. Havayolunun Türkiye ekibi, Türkiye Genel Müdürü Hongyao Hu, Pazarlama ve Hizmetler Müdürü Derya Pekruh Gerçeker, Finans, İnsan Kaynakları ve İdari İşler Müdürü Esra Teker Sanun, Kıdemli Havalimanı Şefi Erdoğan Şamcı, E-ticaret ve İletişim Uzmanı Emre Bozkurt, E-ticaret ve İletişim Görevlisi Songül Başak olmak üzere tam kadro yer aldı.

Singapur Havayolları Türkiye ekibi

Singapur Hava Yolları, İstanbul Atatürk Havalimanı’na ilk uçuşunu 29 Ekim 1987’de gerçekleştirdi. Bu uçuş için hazırlanan basın bülteninde, ‘Singapur Hava Yolları, Doğu ile Batı’nın birleştiği yere uçan ilk Güneydoğu Asya Hava Yolu olacak’ sloganı kullanılmıştı. Uçuşların başlaması, Türkiye ve Singapur arasında turizm başta olmak üzere, kültürel, ekonomik ve siyasi olarak kalıcı ilişkilerin kurulmasına yardımcı oldu. 

1987 yılında İstanbul seferlerine Boeing 747-SUD ile başlayan havayolu, daha sonra Boeing 747, Boeing 777-200 ve 777-300 modelleriyle devam etti. 1 Aralık 2019 tarihinden itibaren ise şu anda filosundaki en modern uçak modeli olan A350 – 900 ile uçuşlar başladı. Şirket, İstanbul – Singapur arasında haftada 4 sefer ile uçuşlarına devam ediyor.

Singapur Havayolları, ortalama yaşı 6 yıl 3 ay olan uçaklar ile en genç ve yakıt verimliliği en yüksek filolardan birine sahip.

1987 yılından itibaren sırasıyla Frankfurt, Manchester, Dahran (S.Arabistan), Dubai ve Atina gibi farklı ara duraklar üzerinden İstanbul’a uçan havayolu, 2010 yılından bu yana İstanbul ve Singapur arasında direkt uçuşlar gerçekleştiriyor.

Singapur HavayollarıPazarlama ve Hizmetler Müdürü Derya Pekruh Gerçeker, Muhammed Yılmaz, Singapur Havayolları Türkiye Genel Müdürü Hongyao Hu

1947’de Malezya – Singapur Hava Yolları olarak kurulan, 1972 yılında Singapur’un ulusal hava yolu olarak uluslararası uçuşlara başlayan şirket, 35 yıldır hiçbir koşulda Türkiye’den ayrılmadı. Türkiye ile Singapur arasındaki kültürel, ticari ve insani köprü olmaya devam etmeyi planlıyor.

Star Alliance üyesi olan Singapur Hava Yolları, 75 yıllık tarihinde, dünyanın en iyi ve en çok ödül alan hava yollarından biri haline geldi. Yolcularına havalimanına adım attıkları andan itibaren eşsiz bir seyahat deneyimi yaşatmak için kendini geliştirmeyi sürdürüyor.

Muhammed Yılmaz Singapur Havayolları ile 100 Saatte Dünya Turu Yapmıştı

Kasım 2018’de Singapur ile Newark arasında, dünyanın en uzun menzilli non-stop uçuşlarını gerçekleştirmeye başlayan havayolunun, bu seyahati deneyimlemek için Avrupa’nın 8 farklı ülkesinden davet ettiği, havacılık editörleri ve içerik üreticileri arasında, Türkiye’den Muhammed Yılmaz vardı.

Yılmaz, yaklaşık 17.5 saat süren Singapur-Newark uçuşunun da yer aldığı etkinlik kapsamında, 100 saat içinde dünyanın çevresinde 1 tam tur atmıştı. Bu kısa süre içinde, 3 farklı kıtada bulunan, 4 farklı ülkedeki 4 farklı şehir arasında, 4 farklı uçak tipiyle uçuşlar yapan Yılmaz, eşine az rastlanır bir deneyimi yaşamış ve seyahati boyunca tüm detayları sosyal medya hesapları üzerinden takipçileriyle paylaşmıştı.

(Visited 31 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info