Temassız Uçak İçi Eğlence Sistemi Sunan İlk Havayolu

Qatar Airways, yolcularına sıfır temas “Zero-Touch”  uçak içi eğlence teknolojisi sunan ilk küresel havayolu olmaya hazırlanıyor. Havayolunun Airbus A350 filosu ile seyahat edecek yolcular, COVID-19 riskini en aza indirecek bir uygulamayla tanışacak ve ödüllü Oryx One uçak içi eğlence sistemine kendi kişisel elektronik cihazları aracılığıyla bağlanabilecek. Qatar Airways ayrıca, Boeing 787-9 filosundaki tüm kabinlerde, yolcularına kişisel bluetooth kulaklıklarını uçak içi eğlence sistemi ile eşleştirme seçeneği sunan Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki ilk havayolu olacak.

Dünya genelinde 130’dan fazla noktaya uçan Katar Devleti’nin ulusal taşıyıcısı Qatar Airways, aldığı COVID-19 güvenlik önlemlerinin yeni bir parçası olarak, A350 filosunda bulunan ödüllü Oryx One uçak içi eğlence sistemi için Sıfır Temas ‘Zero-Touch’ teknolojisini yolcularına sunacak ilk küresel havayolu olmaya hazırlanıyor.

 Thales AVANT IFE sistemi ile ortaklaşa sunulan Zero-Touch teknolojisi, A350 yolcularının kişisel elektronik cihazlarını, ‘Oryxcomms’ ile Wi-Fi’a bağlayabilmelerine ve ekranda görüntülenen QR kodu tarattıktan sonra uçak içi eğlence sistemi ile eşleşmelerine olanak veriyor. Bağlantının ardından yolcular havayolunun ödüllü Oryx One uçak içi eğlence sisteminde bulunan 4.000’den fazla seçeneğin keyfini çıkarmak için telefonlarını veya tabletlerini kullanabilecek. Bu sayede uçakta yüzey teması sıklığı sınırlanacak ve yolcular seyahatlerini gönül rahatlığıyla tamamlayabilecek.

Qatar Airways aynı zamanda, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde iş seyahati yapan yolculara Boeing 787-9’un tüm kabinlerinde kişisel bluetooth kulaklıklarını uçak içi eğlence sistemi ile eşleştirme seçeneği sunan ilk havayolu olmaya hazırlanıyor.


İlgili Haber | Uçak İçi Eğlence Sistemlerinin Tarihsel Gelişimi


Qatar Airways CEO’su Akbar Al Baker: “COVID-19 ile mücadelede bir havacılık endüstrisi lideri ve Skytrax Havayolu Güvenlik Derecelendirmesinde kısa süre önce 5 yıldız alan ilk küresel havayolu olarak Qatar Airways, uçaklarında daima en yüksek güvenlik ve hijyen standartlarını sağlamayı taahhüt eder. Son teknoloji Zero-Touch’ın tanıtımı ve yolcu-yüzey temasını sınırlandırmak adına yolcuların kişisel bluetooth kulaklıklarını uçakta kullanabilmelerinin sağlanması, sıkı ve katı COVID-19 önlemlerimizi en üst seviyeye taşımaktadır ve uçaktaki olası enfeksiyon yayılma riskini önlemek adına atılmış önemli bir adımdır. Yolcularımıza gökyüzünde mevcut olan en tutarlı ve gelişmiş müşteri deneyimini vaad ediyoruz ve ticari havacılığın güvenliği için daha fazla teminat sağlamayı umuyoruz.” şeklinde konuştu.

Qatar Airways’in uçak içi eğlence sistemi Oryx One, yolculara gişe rekorları kıran en yeni filmlerden, TV dizi setlerine, müzikten oyunlara ve çok daha fazlası ile 4.000 farklı eğlence seçeneği sunuyor. Yolcular ayrıca, ödüllü havayolunun uçak içi Wi-Fi ve GSM hizmetini kullanarak dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan arkadaşları ve aileleriyle iletişim halinde kalabilirler.

SKYTRAX’TEN COVID-19 ÖDÜLÜ ALDI!

Qatar Airways, Skytrax tarafından belirlenen COVID-19 havayolu güvenlik derecelendirmesinde 5 yıldız alan dünyadaki ilk küresel havayolu olmuştu. Qatar Airways’in Skytrax 5 Yıldızlı COVID-19 Havayolu Güvenlik Derecelendirmesi’ndeki başarısı, Hamad Uluslararası Havalimanı’nın Orta Doğu ve Asya’da Skytrax 5 Yıldızlı COVID-19 Havalimanı Güvenlik Derecelendirmesi ödülü alan ilk havalimanı seçilmesinin ardından geldi. Bu ödüller tüm dünyadaki yolculara, havayolu sağlık ve güvenlik standartlarının mümkün olan en profesyonel bağımsız inceleme ve değerlendirme standartlarına tabi olduğuna dair güvence vermektedir. 


İlgili Haber | Skytrax 5 Yıldızlı Havalimanları

 

adbanner