Uçakta Unutulan Cüzdan 35 Şehir Dolaştı

American Airlines ile seyahat eden John Lewis, Fort Lauderdale Havalimanı’nda uçaktan indikten sonra, kiraladığı aracını teslim almaya gitti. Bu esnada cüzdanını uçakta unuttuğunu fark etti. Üzerinde, son dönemlerin popüler takip cihazı AirTag bulunan cüzdanı, akıllı cihazı üzerinden takip eden Lewis, cüzdanının uçakla birkaç şehre yaptığı yolculuğu an be an izledi. Ancak hala cüzdanını teslim alamadı.

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı yayınla olayın detaylarını anlatan Lewis, cüzdanın yaklaşık 3.000 mil uzaktaki Portland Havalimanı’ndaki konumunun ekran görüntüsünü paylaştı.

Cüzdanını uçakta unuttuğu anda American Airlines çağrı merkezini arayan Lewis, görevlilerden cüzdanı bulamadıkları şeklinde bir yanıt aldı. Ancak bu esnada cüzdan, uçakla birlikte 35’ten fazla noktaya seyahat ediyordu.


İlgili Haber | AirTag ile Uçakta Valiz Kayıplarına Son!

American Airlines görevlileri, Lewis’e “Uçağı iyice temizledik; ama cüzdanı bulamadık” şeklinde bir yanıt verdi.

Lewis ayrıca American Airlines’in sık uçan yolcu programı AAdvantage’ın platin üyesi olduğunu paylaştı ve havayolunun sırf bu sebepten ötürü bile, cüzdanın bulunması için daha fazla efor sarfetmesi gerektiği yorumunu yaptı.

Lewis, American Airlines yönetimine, ironik bir şekilde, uçakta unuttuğu cüzdanın 35’ten fazla uçuşta topladığı millerin, hesabına yansıtılıp yansıtılmayacağı sorusunu da sordu.

Sosyal medya paylaşımları üzerine, American Airlines’in müşteri hizmetleri temsilcisi Lewis’e cevap verdi ve onu, uçuşa dair bilgilerini içeren biletini ve kayıp eşya başvuru formunu mesaj olarak göndermeye davet etti.

Lewis, daha sonra havayolundan “konuyu inceliyoruz ve kısa süre içinde size yanıt vereceğiz” şeklinde bir yanıt aldı.


İlgili Haber | Uçaklarda AirTag Kullanmak Yasak mı?

adbanner