Yakında En Çok Buralara Gideceğiz

Paris, Amsterdam ya da Yunan adaları, tatil için çok klişe ve pahalı geliyorsa doğru yerdesiniz❗️

200’ün üzerinde popüler destinasyonda, 14.500’den fazla veri ölçüldü.

Uçak bileti, konaklama ve yiyecek fiyatlarında, yıldan yıla düşüş oranları göz önüne alındı.
Şehirdeki restoranların ve turistik mekanların sayısı, suç oranı, hava durumu ve toplu taşıma araçlarına kolay erişim gibi faktörlere de bakıldı.

Bugün için en popüler destinasyonlar olmasa da gelecekte herkesin listesinde zirveyi zorlayacak ve size bir servete mal olmayacak şehirler belirlendi.

İşte o liste:

1- Oaxaca Meksika

Cabo ve Cancun’u unutun❗️ Meksika’nın gerçek hazinesi Sierra Madre’nin eteklerinde. Dünya Mirası listesinde yer alan, Zapotec uygarlığının antik başkenti Monte Albán ve fazlası sizi bekliyor.

2- Xi’an Çin

Çok iyi korunan şehir, adeta bir doğal zaman makinası. Şehrin en büyük cazibesi “Terra Cotta Ordusu” 2000 yılı aşkın süre sonra ortaya çıkarılan 8.000 heykel, sizi zamanda yolculuğa çıkarıyor


3- Hoi An Vietnam

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan şehrin kökleri, 15. yy’dan kalma bir balıkçı kasabası. Doğu Vietnam Denizi’nde bulunan kent, ziyaretçilerine hem bozulmamış bir tarih hem de beyaz kum plajlar vadediyor.


4- Siem Reap Kamboçya

Maceraperest gezginler, Kamboçya’nın kültür başkentinde yemyeşil bir orman bulacak. Ayrıca tapınaklar, müzeler, sokak kültürü ve çok daha fazlası da var.


5- Krakow Polonya

Ortaçağın cazibesiyle süslü bir şehir olan Krakow, Polonya’nın en eski yerlerinden. Hareketli eski şehir meydanı, Holokost’taki kalıntılar, Auschwitz ve Plaszów gibi eski toplama kampları da oldukça ünlü.


6- Şarm el Şeyh Mısır

Mısır denilince aklınıza piramitler ve çöl gelse de Kızıldeniz’de bulunan bu şehir, sulu maceralar arayanlar için çölde bir vaha. Başlıca önemli turistik alanları görmek için, deneyimli dalgıçlar eşliğinde Ras Muhammed Milli Parkı’nın güney ucuna dalın.


7- Sofya Bulgaristan

Birkaç imparatorluğun yüzyıllarca egemenlik sürdüğü Sofya, Roma kalıntılarının, Osmanlı dönemi camilerinin, kubbeli kiliselerin ve Sovyet askeri anıtlarının eklektik bir karışımı.

adbanner