2021'in En Ucuz ve En Pahalı Uçak Biletleri | Boarding Info

Written by 15:44 EN'LER - İLK'LER, Havacılık

2021’in En Ucuz ve En Pahalı Uçak Biletleri

Seyahat yasaklarının hafiflediği ve hayatın yeniden normale dönmeye başladığı 2021de havayolu seyahatleri de arttı. Açıklanan verilere göre 2021de gidiş dönüş yönünde en pahalı dış hat uçak bileti İstanbul – New York uçuşunda, 32.746,99 TLye satıldı. En pahalı tek yön dış hat uçak bileti ise Doha – İstanbul hattında 28.347,99 TLye alıcı buldu.

2021 pandemi etkilerinin hafiflediği ve seyahat kısıtlamalarının azaldığı bir yıl oldu. Bu durum havayolu seyahatlerini de canlandırdı. Turna.com‘un yayımladığı 2021 Seyahat Raporunda 2021in en pahalı iç ve dış hat uçak biletlerine, en popüler destinasyonlara, bilet fiyatlarının en ucuz olduğu aylara ve en çok tercih edilen havayolu şirketlerine ilişkin veriler paylaşıldı. Buna göre en pahalı tek yön bilet, iç hatlarda Bodrum – Gaziantep uçuşunda 1.844,99 TL karşılığında satılırken, dış hatlarda ise Doha – İstanbul uçuşunda 28.347,99 TL ile alıcı buldu.

2021in en pahalı ve en ucuz uçak biletleri

Rapora göre gidiş – dönüş en pahalı dış hat uçak bileti İstanbul – New York hattında 32.746,99 TLye satıldı. Geçtiğimiz yıl bu rekor Meksika – İstanbul hattında kaydedilmişti. 2021de uçak biletlerinin en ucuz olduğu dönemler, kapanma tedbirlerinin uygulandığı Şubat, Mart ve Mayıs ayları oldu. Yılın en ucuz tek yön iç hat uçak bileti Adana – Antalya uçuşunda 80,40 TLye, gidiş dönüş bileti ise aynı destinasyonda 149,65 TLye alıcı buldu. Dış hatlarda en ucuz bilet ise tek yönde 59,50 TL ile Antalya – Münih hattı; gidiş dönüş olarak 456,10 TL ile Kiev – İstanbul biletleri oldu. Uçak bileti fiyatları, önceki yıllarda olduğu gibi Temmuz, Ağustos ve Aralık aylarında artış gösterdi.

En popüler hatlar: İzmir – İstanbul, İstanbul – Bakü

Raporda 2021de en çok seyahatin haziran ayında gerçekleştiği belirtilirken yurt içinde en popüler destinasyon İzmir – İstanbul oldu. İzmir – İstanbul uçuşlarını sırasıyla İstanbul – Antalya ve Adana – İstanbul takip etti. Önceki dört yılın lideri İstanbul – Bakü rotası, yurt dışı destinasyonları arasındaki konumunu bu yıl da kaptırmadı. İstanbul – Bakü’den sonra İstanbul – Taşkent ve İstanbul – Tahran rotaları tercih edildi.


İlgili Haber | Havayolları Uçak Bileti Fiyatlarını Nasıl Belirliyor?


Geçtiğimiz yılların en romantik destinasyonu” Amsterdam, yılın ilk çeyreğinde çiftlerin tercihlerini sıcak ve güvenli tatil bölgelerinden yana kullanmasıyla yerini Maldivlere bıraktı. Kiev ve Bakü ekonomik tatil alternatifleri olarak ilk sıralarda yer alırken, iç hatlarda İstanbul, İzmir ve Antalya en çok seyahat edilen şehirler unvanını korudu. Öğrenciler Bakü, Kiev ve Varşovayı tercih ederken, 65 yaş üstü müşteriler yurt dışında en çok Hamburga uçtu.

Yolcular tarafından iç hat uçuşlarında en çok Pegasus, dış hatlarda ise Türk Hava Yolları tercih edildi.


İlgili Haber | Ucuz Uçak Bileti Arayanlara İlginç Yöntem

(Visited 334 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info