First Class Koltuğunu Bebekli Yolcuya Verdi | Boarding Info

Written by 16:50 SEYAHAT, Seyahat Öyküleri

First Class Koltuğunu Bebekli Yolcuya Verdi

Gökyüzünde yaşanan ilginç bir olay, dünyada hala güzelliklerin var olduğunun habercisi adeta.

6 Aralık günü, American Airlines’in 588 sefer sayılı Orlando-Philadephia uçuşunda çok özel bir olay yaşandı.

Uçuşta first class sınıfında 2D koltuğunda seyahat eden yolcu; ekonomi sınıfında, oksijen makinesine bağlı 11 aylık kızı ile seyahat eden bir anneye koltuğunu vermek istedi.

Kelsey Zwick ve kızı Lucy, Philadelphia’ya gitmek üzere uçağa bindiklerinde böyle bir sürprizle karşılaşacaklarını tahmin etmiyordu kuşkusuz. Lucy 11 ay önce, 29 haftalıkken doğdu. Mosmor bir şekilde dünyaya gelen ve bir kaç gün hayatta kalma savaşı veren Lucy bu savaşı kazandı ve Philadelphia Çocuk Hastanesi’nde kronik akciğer rahatsızlığı için tedavi olmaya gidiyordu.

Zwick ve Lucy, uçağa binip ekonomi sınıfındaki koltuklarına oturduklarında, kabin memuru yanlarına yaklaşıp first class sınıfındaki bir yolcunun kendileriyle koltuğunu değiştirmek istediğini iletti.


İlgili Haber | Kabin Memuru Yolcunun Bebeğini Emzirdi


Yolcu, Zwick’i bebek arabasını iterken elinde çantasını ve bebeğe bağlı olan solunum cihazını tutmaya çalışan Zwick’i gördüğünde buna karar vermişti.

Yapılan jest Zwick’i çok duygulandırdı. Yaptığı facebook paylaşımında durumu anlatan Zwick; ”yapılan iyiliği ililklerime kadar hissettim. Kızım Lucy de güldü ve ben koridorda yürürken ağlamaya başladım. Bize yerini veren yolcuyu ise hiç görmedim” şeklinde durumu özetliyor.


İlgili Haber | First Class Sınıfında Bebekle Seyahat Edilir mi?


Kendisine ve bebeğine yapılan bu jestin karşılığın ileride mutlaka vermek istediğini belirten Zwick, bunun basit bir karar olmadığını ve ciddi bir farkındalık olması açısından çok özel olduğunu söylüyor. ”Bana bu dünyada hala iyi insanlar olduğunu hatırlattı.” diyen Zwick, Lucy’ye bu jesti anlatmak için sabırsızlandığını belirtiyor.

Zwick ve Lucy, First class sınıfında kendilerine ait özel ve geniş bölümde rahat bir yolculuk yaptı. Ardından uçuşun sonunda kendilerine bu iyiliği yapan kişiyi görmek için çaba sarf eden Zwick bu amacını gerçekleştirmek konusunda başarılı olamadı. Bu yüzden de o facebook paylaşımı ile durumu özetleyen Zwick, insanlardan bu postu kendi hesaplarında paylaşmalarını ve yardımsever kişiye bu sayede teşekkür edebilmeyi amaçlıyor.


İlgili Haber | First Class Yolcu İçkisini Ekonomi Yolcusuyla Paylaşabilir mi?

(Visited 37 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info