Gökyüzünün En İyi Şarapları Hangi Havayolunda?

Fransızların milli havayolu Air France, sahip olduğu kaliteli şarap listesi ile düzenli olarak ödüllere layık görülüyor. Geçtiğimiz aylarda, 2019 Dünyanın En İyi Şarap Listeleri Ödülleri’nde ‘’Dünyanın En İyi Havayolu Şarap Listesi Ödülü’’nü alan Air France, arka arkaya ikinci kez bu ödülün sahibi olmayı başardı. Ödül, İngiliz dergisi The World of Fine Wine tarafından bu alanda verilen prestijli ödüllerden biri olarak dikkat çekiyor.

Birinci sınıf kalite şarapları ödüllendiren Sky Awards ‘’Business Traveler Cellars’’, Air France’ın La Première kabininde sunduğu şaraplara ve şampanyaları değerlendirdi. Air France ayrıca, first class sınıfında servis edilen en iyi şampanya ödülünü de aldı.

İlgili Haber | En İyi Şarap Destinasyonları

Air France, 2013’te dünyanın en iyi sommelier üyesi seçilen Paolo Basso ile Ekim ayında, Paris-Charles de Gaulle Hall’daki Business Lounge’da bir şarap tadımı etkinliği de gerçekleştirdi. Yolcular bu özel davet ile dünyanın en iyi şarap listelerinden birini keşfetme fırsatı bulurken; ünlü sommelier Paolo Basso ayrıca, şarap seçimi ile ilgili soruları yanıtladı ve uçuşta şarap tadımıyla ilgili belirli kısıtlamaları anlattı. Etkinliğe, peynir üreticisi Christophe Lesueur, özel peynir çeşitleriyle eşlik ederek ayrıcalıklı bir deneyim yaşattı.

İlgili Haber | Pilotlar Alkollü Uçabilir mi?

Air France Mahzeni’ni Keşfedin!

Mayıs 2019 itibariyle Air France, La Cave Air France ile en iyi şarap, şampanya ve alkollü içki tekliflerini genişletti. Şimdi de müşterilerine şarap tadımı etkinliklerine özel teklif ve davetiye fırsatları sunuyor.

Yolcular Air France Connect servisi ile 30.000 feet’te tadını çıkardıkları şarapları, şampanyaları ve alkollü içkileri sipariş etme şansı ve Air France’a özel lezzetleri eve götürme imkanı buluyor.

İlgili Haber | Havayollarının Şampanya Savaşı

Muhammed YILMAZ

adbanner