Görsel: Manabu Takahashi/Getty Images

Havayollarının En İlginç Vegan Menüleri

Japan Airlines ile business class sınıfında seyahat eden bir yolcu, kendisine kahvaltı servisinde, vegan menüsü kapsamında muz verilmesinin ardından yaşadığı şaşkınlığı sosyal medyada paylaştı. Uçuştan önce Vejetaryen/Vegan Yemeği talebi oluşturan yolcuya, uçakta, muzla birlikte, çatal bıçak ve bir çift yemek çubuğu (chopstick) da servis edildi.

Olay, 20 Şubat’ta Japan Airlines’in, Soekarno-Hatta Uluslararası Havalimanı’ndan (CGK) Tokyo Narita Havalimanı’na (NRT) yaptığı uçuşta meydana geldi. Kris Chari isimli yolcu, son zamanlarda uçakta yaptığı en ilginç kahvaltıyla tanıştı.

Chari, uçuş öncesinde, havayolunun sistemi üzerinden, Vejetaryen/Vegan Yemeği (VGML) rezervasyonu yaptırdı. Uçuşta kendisine kahvaltı olarak muz ikram edilmeden önce, yaptırdığı vegan yemeği rezervasyonunu, kabin görevlileri aracılığıyla doğruladı.

Japan Airlines’ın özel uçak içi yemekler sayfasına bakıldığında, birkaç bitki bazlı öğeden oluşan tipik bir vegan yemeğinin resmi gösteriliyor. Yolcular, uçuştan önce havayolunun web sitesi aracılığıyla veya çağrı merkezi ile iletişime geçerek, özel vegan yemekler sipariş edebiliyor.

Kendisine kahvaltı olarak ikram edilen muza sinirlenip, duruma itiraz eden yolcuya, daha sonra “az baharatlı spagetti”den oluşan bir öğle yemeği servis edildi.

Başka Havayolları da Vegan Menüleriyle Şaşırttı!

Chari’nin yaşadığı olay, bir veganın sorgulanabilir “yemek” servisi ile karşılaştığı ilk uçuş değil ve muhtemelen son da olmayacak.

Emirates vegan menü

The Independent’ta yer alan bir habere göre, Air Canada ile uçan bir kadın yolcu, vegan yemek talep ettikten sonra kendisine tek bir şişe su verildiği için şok oldu. İtirazları üzerine kendisine, meyve ve ekmek parçalarından oluşan, business class yemeklerinden artanlarla birleştirilmiş, korkunç bir yemek teklif edildi.

2020 yılında vegan yemek seçeneği talep eden bir British Airways yolcusuna, her ikisi de hayvansal kaynaklı olan tereyağı ve peynir içeren bir yemek ikram edildi.


İlgili Haber | Uçakta Havyarı Sınırsız Yapan Havayolu!

adbanner