Liverpool’un 5 Yıl Sonra İlk Havayolu Partneri Japan Airlines

Japan Airlines (JAL) ile İngiliz futbol kulübü Liverpool arasında, uzun süreli bir anlaşma yapıldığı duyuruldu. Bu gelişme ile birlikte Japan Airlines, beş yıl sonra Liverpool’un ilk resmi havayolu ortağı oldu.

Japan Airlines, Liverpool FC ile yaptığı yeni ortaklık sayesinde, zengin, canlı tarihi ve dünya çapındaki inanılmaz hayran kitlesiyle tanınan, en büyük futbol takımlarından birinin parçası olacak. Aynı zamanda Liverpool, özellikle Asya pazarında çok geniş bir erişime sahip olan Japonya’nın önde gelen havayollarından biriyle bağlantılı hale gelecek.


İlgili İçerik | Futboldaki En Büyük 10 Havayolu Sponsorluğu


Liverpool Futbol Kulübü Ticaret Direktörü Ben Latty: Japan Airlines’ı aralarında görmekten ve kulübün “kazanma zihniyetini” paylaşan bir markayla ortak olmaktan “memnun” olduklarını söyledi. “Bu ortaklık, dünyanın en köklü futbol kulüplerinden birinin tutkusu ve mirasını Japonya’nın önde gelen havayolu şirketinin olağanüstü hizmeti ve erişimiyle birleştirerek, küresel hedeflerimizi aynı hizaya getiriyor. Ortaklık, taraftarların benzersiz etkinlikler ve deneyimler yoluyla kulüple etkileşime geçme fırsatları yaratacak” ifadelerini kullandı.

Latty: “Japan Airlines ile ortaklık kurmak, kulübümüzün uluslararası varlığın genişletme ve kendini adamış küresel hayran kitlemizle daha derinden etkileşim kurma stratejisinde ileriye doğru atılan bir başka büyük adımdır.” diye ekledi.

Liverpool FC’nin bir önceki havayolu partneri olan Malezya Havayolları ile sözleşmesi 2019’da sona erdi. Liverpool, İngiltere Premier Ligi’nin en aktif taraftar kitlesine sahip olması; yurt içi ve lig kupası maçlarında dünya çapında en çok izlenen Avrupa takımı olması nedeniyle birçok şirket için partner olma konusunda oldukça cazip bir kulüp.

Japan Airlines Müşteri Deneyiminden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Junko Sakihara: “Bu ortaklık bizim için önemli. Çünkü müşterilerimizle bağlarımızı derinleştirmemize ve dünya çapındaki Liverpool FC taraftarlarıyla yeni ilişkiler geliştirmemize olanak sağlayacak. Liverpool FC ve LFC Vakfı ile bu heyecan verici yolculuğa çıktığımız için kendimizi inanılmaz şanslı hissediyoruz” şeklinde konuştu.

Ortaklık kapsamında Japan Airlines, küresel pazarlardaki önemli topluluk girişimleri konusunda LFC Vakfı ile yakın işbirliği içinde çalışacak. Bu kapsamda ilk girişim, Temmuz ayında, Liverpool’un Philadelphia’daki sezon öncesi hazırlık maçında, havayolunun bir gençlik kliniğini desteklemesi ile başlayacak.


İlgili İçerik | Havayolları Neden Futbol Takımlarına Sponsor Oluyor?

adbanner