Norwegian Avrupa-ABD Uçuşlarını Artırıyor

Norwegian Air Shuttle, önümüzdeki yaz sezonunda uçuş ağına Chicago-Paris, Chicago-Roma ve Denver-Roma uçuşlarını ekliyor.

Havayolunun Ticaretten Sorumlu Başkan Yardımcısı Matthew Wood, “ABD şu anda en büyük ve en önemli kaynak pazarımız. Avrupa’nın en çok rağbet gören ülkelerine daha fazla non-stop hizmet sunmak için ağımızı genişletmeye ve yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Son yıllarda agresif filo ve ağ genişletme stratejileri nedeniyle finansal sıkıntılar yaşayan düşük maliyetli, uzun menzilli uçuşlar yapan havayolu, artık büyümeden ziyade kârlılığa odaklanma anlayışına geçti ve bu anlayışın bir parçası olarak bazı uzun menzilli uçuşları kapatma kararı aldı. Bunu da strateji kayması olarak açıklıyor.

İlgili Haber | New York-Londra Pazarında Norwegian Etkisi

Havayolu yetkilileri, 6 Kasım’da hisse satışı ve tahvil ihracı yoluyla 2,5 milyar NOK (273 milyon $) sermaye artırdığını; 2020 ve sonrası için finansal tablonun net olduğunu açıkladı.

Yeni açılacak hatlar ile Norwegian’ın Chicago’da uçtuğu nokta sayısı 4 olacak: Barselona, ​​Londra, Paris ve Roma. Havayolu Chicago-Paris uçuşlarını, 1 Mayıs – 24 Ekim 2020 tarihleri ​​arasında yapacak. Chicago-Roma uçuşlarıysa 2 Haziran – 19 Ekim tarihleri ​​arasında hizmet verecek.

Yaz mevsimi boyunca Paris uçuşları haftada 5 kez, Roma uçuşları ise haftada 4 kez icra edilecek.

Denver’dan ise havayolunun Londra’ya (Eylül 2017’de başladı) ve Paris’e (Nisan 2018’de başladı) uçuşlarının ardından üçüncü uçuş noktası Roma olacak.

Denver Havaalanı’ndan İtalya’nın başkentine non-stop uçuşlar, 31 Mart – 23 Ekim tarihleri ​​arasında; en yüksek yaz döneminde (Nisan sonundan Ekim başına kadar) haftada 3 kez gerçekleşecek.

Havayolu, her üç güzergahta da 35 premium ekonomi ve 309 ekonomi koltuğuyla donatılan Boeing 787-9 Dreamliner ile uçacak.

Norwegian, oluşacak talebe cevaben; gelecek yaz Londra’dan ABD destinasyonlarına frekanslarını artırmayı planlıyor. Havayolu, Buenos Aires, Rio de Janeiro, Miami ve Orlando uçuşlarını ise azaltacak.

İlgili Haber | Dünya’nın En Kuzeyinden En Güneyine Uçuş Ne Kadar Sürer?

Muhammed YILMAZ

adbanner